Рукометаши "Леотара" су у Спортској дворани "Милош Мрдић" у првој четвртфиналној утакмици Купа БиХ резултатом 31:26 (13:12) побиједили РК "Слобода" из Тузле.

На први поглед изгледа да је то била лака побједа, али је то била тврда и тешка утакмица. Гости су ушли у меч далеко боље, агресивније и полетније за разлику од домаћина који је био без идеје, без свјежине и видјело се да је ова пауза деструктивно дјеловала на њих током првих двадесетак минута.

Први гол за домаћина дао је Тепић који се убрзо и повриједио и сигурно ће паузирати десетак дана.

Гости су повели 0:2, а у 10. минуту било је 2:6. Серијом 4:0 између 18. и 22. минута домаћин стиже у прво вођство 9.8, а након тога 11:9 и 11:10, да би гости поново преокренули резултат у 28. минуту на 11:12.

До одласка на полувријеме са два гола Станковића домаћин преокреће резултат у своју корист тако да се на паузу отишло са 13:12.

Током другог полувремена Леотар полако повећава предност, а гости су били само два пута на минус један 14:13 и 15:14 у 36. минуту јер Требињци праве серију 3:0 и у 40. минуту је 18:14.

Требињци долазе у 50. минуту на плус шест 26:20, а у 53. минуту било је и плус седам 28:21 као и у 57. минуту 31:24. Ипак, гости до краја утакмице праве мини серију 0:2 тако да је крајњи резултат 31:26.

Што је остао овај резултат заслуга је голмана Веселина Савовића који је на леђима вечерас имао велики терет јер је голман Кнежевић имао здравствених проблема. То није сметало Савовићу да буде одличан и да има 11 одбрана, а одбранио је и седмерац Ренату Чајићу (који је до тада четири пута био успјешан) кад је судијски пар означио крај утакмице.

Сви играчи су дали допринос побједи, али уз Станковића који је постигао 10 голова, треба истаћи одличну улогу Павичића у нападу са 4 гола, а толико голова постигли су и Кукић, Шукић и Парежанин.

Након утакмице тренер Драгиша Кораћевић је истакао да је задовољан резултатом и игром.

"Момци су одиграли добру утакмицу. Ово је прво полувријеме, али што је важније то је реванш у Тузли. Идемо са предношћу од пет голова, али не смијемо се заваравати већ у Тузлу треба да идемо на побједу. Недостатак Кнежевића и Тепића смо надомјестили као права екипа и права дружина. У суботу у Премијер лиги играмо у Љубушком и идемо да се надигравамо", рекао је Кораћевић.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 200 гледалаца. Судијски пар: Анте Рашић и Жарко Хрстић (Љубушки). Делегат: Зденко Алпеза (Мостар). Искључења: Леотар 2x2, а Слобода 7x2. Седмерци: Леотар 5(5), а Слобода 5(4).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Милојевић, Станковић 10, Ратковић 3, Парежанин 4, Кукић 4, Бердовић, Јовановић 1, Анђушић, Петровић, Тепић 1, Павичић 4, Уљаревић, Шукић 4, Турнић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

РК "Слобода": Драгичевић 1, Сухоњић 2, Вуковић, Анђелић, Мишетић 2, З. Чајић, Лукић 1, Кнежевић 2, Р. Чајић 6, Буљина 2, Павлак, Куртеш 4, Хадровић, Габриери 5, Скопљак, Грубић 1. Тренер: Мирко Микић.