У 22. колу Друге лиге Републике Српске у футсалу група југ у Требињу је КМФ "Академац" побиједио КМФ "Вишеград" резултатом 5:1 (3:0). Ово је било и посљедње коло тако да је Академац остао на првом мјесту са 51 бодом и гол разликом 90:46.

Требињци сада чекају плаy-офф доигравање за попуну Прве лиге Републике Српске.

Домаћин је повео у 10. минуту голом Дејана Јањоша, а други гол је дао Огњен Аћимовић у 17. минуту. Само минут касније исти играч повисио је резултат на 3:0 и са тим резултатом отишло се на полувријеме.

Одмах на почетку другог полувремена у 21. минуту Мандић је дао и четврти гол. Филиповић је у 27. минуту дао једини гол за госте и смањио резултат на 4:1. Само минут касније Милошевић је дао пети гол и поставио коначан резултат ове утакмице.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 100 гледалаца. Први судија: Душан Берак, а други Слободан Вукосав (Требиње). Делегат: Далибот Ступић (Требиње).

КМФ "Академац": Степановић, Јањош, П: Шешељ, О. Шешељ, Милошевић, Миладиновић, Мандић, О. Милојевић, Лојовић, Чечурур, Аћимовић, Милојевић.

КМФ "Вишеград": Сарић, Филиповић, Д. Нинковић, Вукотић, Баранац.