У 20. колу Прве лиге Републике Српске ФК "Леотар" је на стадиону у Полицама побиједио ФК "Омарска" 1:0 (0:0). Још једном се потврдило неписано правило да су утакмице унапријед добијене у ствари најтеже за игру.

Цмиљановић је у 15. минуту шутирао у голмана, а Леко је на центаршут Параноса лопту пребацио преко гола. То је све што се могло видјети у првих 45. минута

У другом полувремену први су запријетили гости јер је у 51. минуту шутирао Краљ, али је на мјесту био голман Леотара. Два минута касније на центаршут Миловића највиши у скоку био је Мариага, али је лопта отишла изнад гола.

Милићев шут у 57. минуту са двадесетак метара прошао је поред саме лијеве стативе гола гостију, а у 70. минуту дуго очекивани гол. Након што је из корнера лопту центрирао Цмиљановић, у казненом простору лопта је ударила у руку једног играча гостију, а судија је показао на бијелу тачку.

Успјешан реализатор пенала био је Цмиљановић и на семафору је писало 1:0.

Када су многи очекивали да ће то бити подстрек за домаће да још више нападају све се дешавало на половини терена, а Ђудерија је у 85. минуту након другог жутог добио црвени и отишао је у свлачионицу. Домаћин је остао са десет играча.

Треба забиљежити још шут Мариага у 90. минуту са десне стране, али је голман гостију одбио лопту у корнер. Тако је Леотар дошао до минималне побједе.

Након утакмице тренер Олег Ћурић је истакао да без обзира на посљедње мјесто Омарске знали су да их чека тешка утакмица.

"Знао сам да ће бити тешка утакмица и да без обзира на то што није било љепоте у игри мислим да смо заслужено побиједили. Честитао бих момцима јер су вјеровали у себе до посљедњег минута. Евидентан је притисак на момке што због терена, а и осталих ствари. Колуимбијац Мариага је био добар, али имамо још три играча која нису имали право на играње, а и неколико играча повријеђених. Очекујем ове седмице да се комплетирамо и да побољшамо игру у сваком сегменту", јасан је био Ћурић.

У наредном колу Леотар гостује у Гочи гдје га дочекује ФК "Сутјеска".

Стадион у Полицама, 150 гледалаца. Главни судија: Игор Илић (Пале). Помоћне судије: Немања Вујадин Источно Сарајево) и Страхиња Трифковић (Пале). Делегат: Раденко Борић (Милићи). Црвени картон: Ђудерија (два жута). Жути картони: Леко (Леотар), а Копања, Л. Нишић, Јовичић и Беговић (Омарска).

ФК "Леотар": Видаковић, Миловић (од 90. минута Глоговац), Цмиљановић, Бабић, Бегић (од 90. минута Капор), Леко, Татар (од 46. минута Ђудерија), Мариега, Васиљевић, Паранос (од 46. минута Колак), Милић (од 78. минута Шушњар).

ФК "Омарска": Згоњанин, Копања, Краљ, Панић (од 80. минута Марин), Крецељ, Стојнић, Јаћимовић, Л. Нишић, Јовичић, Ђ. Нишић, Домузин (од 68. минута Ковачевић).