Akademac zahumlje3.JPG

У 21. колу Друге лиге Републике Српске у футсалу група југ КМФ "Захумље" је био бољи од КМФ "Академац" 4:3 (2:1). Коло прије краја, Академац је на првом мјесту, а Захумље другом са 43 бода, три бода више од КМФ "Јахорина" и КМФ "Калиновик".

Захумљу је потребан бод у Фочи против КМФ "Медицински факултет" да уђу у доигравање за улазак у Прву лигу Републике Српске јер у случају пораза најбољи међусобни скор има Јахорина која би тада била другопласирана екипа, а Академац је одавно резервисао прво мјесто.

Захумље је повело голом Вујовића у четвртом минуту. Други гол на утакмици дао је Цимирот тако да је Захумље у 15  минуту водило са 2:0. Али на полувријеме се отишло са 2:1 јер је Академац смањио разлику голом Предрага Шешеља из казненог ударца са шест метара.

У четвртом минуту другог полувремена Милидраговић је довео своју екипу у вођство од 3:1, али аутоголом Срђана Андрића Академац поново смањује на 3:2 у 31. минуту. Само минут касније Бегенишић поново повећава предност Захумља на 4:2, а коначан резултат утакмице 4:2 поставио је Зечевић у 39. минуту.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 200 гледалаца. Први судија: Душан Берак, а други Страхиња Вуковић (оба Требиње). Делегат: Богољуб Чевриз (Чајниче). Жути картон: Зечевић (Академац).

КМФ "Захумље": Тубић, Милидраговић, Бегенишић, Цимирот, Срђан Андрић, Дабарчић, Саво Андрић, Нинковић, Вујовић, Ристић.

КМФ "Академац": Степановић, Јањош, П. Шешељ, Милошевић, Зеечвић, Миладиновић, Медан, Мандић, Окука, Аћимовић, О. Шешељ, Милојевић, Муратовић, Чечур.