U 19. kolu Prve lige Republike Srpske u Vojkovićima je domaćin FK "Famos" pobijedio FK "Leotar" rezultatom 2:0 (1:0). Ovom pobjedom Famos je pretekao Trebinjce koji se nakon ovog poraza nalaze na osmom mjestu sa 30 bodova.

Domaćini su poveli u 18. minutu kada je Šušnjar u svom šesnaestercu napravio prekršaj nad Alonza Peartom, a sudija Taborin pokazao na najstrožu kaznu. Jedanaesterac je izveo Stjepanović i svoju ekipu doveo u vođstvo od 1:0.

Gosti su imali šansu da u samom finišu prvog poluvremena prvo preko Tatara, a nakon toga i Kolaka izjednače, ali u tome nisu uspjeli. Tako se na pauzu otišlo sa minimalnim vođstvom od 1:0.

Domaćin je svoj drugi gol dao u 57. minutu kada je nakon odlične asistencije Pearta, Šarić pogodio mrežu gostiju za 2:0.

Do kraja utakmice nije bilo promjene pa je domaćin došao do desete pobjede.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ekipa NK "Omarska".

Sportski centar "Vojkovići", 150 gledalaca. Glavni sudija: Marko Taborin (Zvornik). Pomoćnici: Radmilo Vuković (Bijeljina) i Slaviša Gligović (Doboj). Delegat: Veljko Radovanović (Banjaluka). Žuti kartoni: Vranešić i Perović (Famos), a Kolak i Milić (Leotar).

FK "Famos": Terzić, Abrego, Tiro, Šarić (od 65. minuta Škrba), Stjepanović (od 81. minuta Kuljanin), Peart (od 67. minuta Perović), Marković, Lazić, Blažić, Danilović, Hrkalo (od 85. minuta Vranešić).

FK "Leotar": Vidaković, Babić, Đuderija (od 70. minuta Glogovac), Begić, Kolak (od 70. minuta Pandžić), Leko, Tatar, Šušnjar (od 62. minuta Paranos), Vasiljević, Milić, Maksić (od 74. minuta Kapor).