U 19. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je izgubio od KK "Mladost" iz Mrkonjić Grada 71:90 (16:23, 18:29, 11:22, 16:26) . Ovo je bio zasluženi poraz domaćina i njihova katastrofalna igra, a vodili su samo jednom u drugom minutu i to 4:2.

Nakon ovog kola Trebinjci su ostali na osam pobjeda i 11 poraza, a ekipa Mladosti je došla do 8 pobjede i ima utakmicu manje.

Poveli su gosti 0:2, ali je domaćin poveo sa 4:2 koševima Đurasovića. Gosti preokreću rezultat i u petom minutu imaju plus šest 4:10, a prva četvrtina završava sa sedam koševa viška u korist gostiju 16:23.

Tokom druge četvrtine raste prednost gostiju tako da je u 15. minutu bilo 24:47, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 34:52. Trebinjci u trećoj četvrtini nisu ništa promijenili u svojoj igri, a gosti povećavaju prednost tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 45:74.

Malo bolje su zaigrali domaćini u četvrtoj četvrtini i dobili je u svoju korist sa deset koševa razlike 26:16 tako da je krajnji rezultat 71:90.

Kod Trebinjaca dabl-dabl učinak imao je Milidragović koji je dao 11 koševa i imao 10 skokova, a najefikasniji je bio Šakotić sa 15 koševa, a kod gostiju je šest igrača imalo dvocifreni koš učinak, a najefikasniji je bio Ćup sa 17 koševa.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Prijedoru gdje ih dočekuje KK "Prijedor-Spartak".

KK "Leotar": Đurasović 5, Milidragović 11, Glogovac 2, Šakotić 15, Milović 8, Gobović, Adžić 2, Marković 6, Rikalo 10, Krstajić 2, Milanović 2, Bojanić 8. Trener: Marko Ičelić.

KK "Mladost": Aleksić 16, Špago 12, Popović 10, Ćup 17, S. Milovanović 10, Gogić, D. Marković, Sivonjić 4, Đurović 7, Mikavica 14. Trener: Goran Sladojević.