У 17. колу Премијер лиге БиХ у Грачаници је истоимени рукометни клуб изгубио од РК "Леотар" резултатом 26:28 (11:12). Леотар сада има 18 бодова и налази се на петом мјесту.

Ово је трећа узастопна побједа Требињаца у прољећном дијелу првенства, а прва побједа у Грачаници.

Ово је била заслужена побједа Требињаца који су водили током цијеле утакмице осим на почетку када су од резултата 2:1 преокренули на 2:4.

Повео је домаћин 1:0, 2:1, али Требињци серијом 0:3 у осмом минуту долазе на 2:4. Предност од два гола Леотар одржава, а у 20. минуту је и плус три 5:8, а у 24. минуту и плус четири 6:10.

Леотар има напад у посљедњих 30 секунди и умјесто да оде на полувријеме са три гола разлике при резултату 10:12, они губе лопту и домаћин у посљедњим секундама даје гол тако да се на полувријеме отишло са резултатом 11:12.

Током другог полувремена гости одржавају предност од једног гола разлике, али у 45. минуту долази до изједначења 17:17. Гости опет праве серију 0:4 и у 50. минуту је 17:21. Требињци су и пет минута прије краја утакмице имали плус три 21:24, а у 59. минуту 25:27.

Ипак, након 60. минута на семафору је писало 26:28.

Најефикаснији код домаћина био је Хамидовић са 7 голова, а код гостију феноменални су били голман Кнежевић са 20 одбрана и Станковић са 16 голова.

У наредном колу у Требиње долази екипа РК "Чапљина".

Спортска дворана "Луке", 500 гледалаца. Судијски пар: Иво Бошњак и Јосип Марић. Делегат: Горан Бушић. Искључења: Грачаница 5X2, а Леотар 5X2. Седмерци: Грачаница 3(3), а Леотар 7(7).

РК "Грачаница": Џанбеговић, Шахдановић 2, Исаковић 4, Мехмедћехајић, Д: Мехмедовић 8, Салим, Карановић 2, Џиновић 1, О. Мехмедовић, Мешиновић, Демировић, Хамидовић 7, Оштаковић, Даутовић, Мехић, Мусић 2. Тренер: Дамир Доборац.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Милојевић, Станковић 16, Ратковић 2, Парежанин 3, Кукић 3, Бердовић, Анђушић, Тепић 4, Павичић, Уљаревић, Шукић, Турнић, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.