U 17. kolu Premijer lige BiH u Gračanici je istoimeni rukometni klub izgubio od RK "Leotar" rezultatom 26:28 (11:12). Leotar sada ima 18 bodova i nalazi se na petom mjestu.

Ovo je treća uzastopna pobjeda Trebinjaca u proljećnom dijelu prvenstva, a prva pobjeda u Gračanici.

Ovo je bila zaslužena pobjeda Trebinjaca koji su vodili tokom cijele utakmice osim na početku kada su od rezultata 2:1 preokrenuli na 2:4.

Poveo je domaćin 1:0, 2:1, ali Trebinjci serijom 0:3 u osmom minutu dolaze na 2:4. Prednost od dva gola Leotar održava, a u 20. minutu je i plus tri 5:8, a u 24. minutu i plus četiri 6:10.

Leotar ima napad u posljednjih 30 sekundi i umjesto da ode na poluvrijeme sa tri gola razlike pri rezultatu 10:12, oni gube loptu i domaćin u posljednjim sekundama daje gol tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 11:12.

Tokom drugog poluvremena gosti održavaju prednost od jednog gola razlike, ali u 45. minutu dolazi do izjednačenja 17:17. Gosti opet prave seriju 0:4 i u 50. minutu je 17:21. Trebinjci su i pet minuta prije kraja utakmice imali plus tri 21:24, a u 59. minutu 25:27.

Ipak, nakon 60. minuta na semaforu je pisalo 26:28.

Najefikasniji kod domaćina bio je Hamidović sa 7 golova, a kod gostiju fenomenalni su bili golman Knežević sa 20 odbrana i Stanković sa 16 golova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ekipa RK "Čapljina".

Sportska dvorana "Luke", 500 gledalaca. Sudijski par: Ivo Bošnjak i Josip Marić. Delegat: Goran Bušić. Isključenja: Gračanica 5X2, a Leotar 5X2. Sedmerci: Gračanica 3(3), a Leotar 7(7).

RK "Gračanica": Džanbegović, Šahdanović 2, Isaković 4, Mehmedćehajić, D: Mehmedović 8, Salim, Karanović 2, Džinović 1, O. Mehmedović, Mešinović, Demirović, Hamidović 7, Oštaković, Dautović, Mehić, Musić 2. Trener: Damir Doborac.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Milojević, Stanković 16, Ratković 2, Parežanin 3, Kukić 3, Berdović, Anđušić, Tepić 4, Pavičić, Uljarević, Šukić, Turnić, Knežević. Trener: Dragiša Koraćević.