У 18. колу Прве лиге Републике Српске у Требињу је ФК "Леотар" побиједио ФК "БСК" из Бањалуке 1:0 (0;0).

Након данашње побједе Требињци су оставили Бањалучане на 27 бодова, док је Леотар на 30 и налази се на петом мјесту на табели.

Иако су гости брзим контрама пријетили домаћину, конкретнији је био домаћин када је у 14. минуту након центаршута Татара, лопта дошла до Лека чији шут зауставља десна пречка гола гостију.

На одмор се отишло са резултатом 0:0.

Леотар је повео у 49. минуту, а касније се испоставило да је то једини гол на утакмици. Након продор Миловића са десне стране услиједио је ударац у лијеву страну гола гостију и то је било 1:0.

Пет минута касније Бегић је шутирао повише гола, а у надокнади времена Колак је са десне стране шутирао, али поред гола.

Након утакмице тренер Олег Ћурић је истакао да су најважнија три бода.

"Била је тешка утакмица без неке љепоте, а сви смо видјели какав је био терен и за нас, али и за противника. Мислим да смо у првом полувремену играли доста чврсто и дошли до неколико шанси. Друго полувријеме смо одлично отворили, дали гол. Међутим, због измјена (повреде и неки други разлози), дошло је до преокрета јер играчи који су ушли нису унијели свјежину и енергију коју смо тражили од њих већ се унијела нервоза", јасан је Ћурић.

У наредном колу Требињци гостују ФК "Фамос" у Источној Илиџи.

Стадион у Полицама, 400 гледалаца. Главни судија: Марко Домазет (Источна Илиџа). Помоћне судије:Његослав Бошковић (Бијељина) и Милан Спасојевић (Зворник). Жути картони. Миловић, Цмиљановић, Милић и Ђајић (Леотар), Моцоња и Стојичић (БСК).

ФК "Леотар": Видаковић, Миловић (од 79. минута Глоговац), Цмиљановић, Милић (од 79. минута Панџић), Колак, Леко, Ђајић (од 46. минута Бабић), Бегић (од 58. минута Паранос), Васиљевић, Максић, Татар. Тренер: Олег Ћурић.

ФК "БСК": Модић, Радуловић, Јагодић, Моцоња, Савановић, Стојичић, Радовић, Петровић, Кујунџић. Ериић. Рунић. Тренер: Бојан Пузигаћа.