У Херцег Новом је одржан трећи турнир Опен Балкан лиге на којем је ЖКК "Леотар 03" извојевао двије побједе. Друго мјесто је припало домаћину, екипи ЖКК "Херцег Нови" јер су побиједили ЖКК "Раднички" из Београда 73:54.

На турниру се није појавио ЖКК "Баскет Кам" из Македонске Каменице.

Требињке су у првој утакмици побиједили ЖКК "Раднички" из Београда 80:66 (15:13, 23:22, 22:14, 20:17). Прву и другу четвртину екипа Милорада Надаждина добила је са једним односно два коша разлике тако да се на полувријеме отишло са резултатом 38:35.

Требињке су у трећој четвртини додале гас и ријешиле је у своју корист 22:14 и са плус 11 кошева ушле су у посљедњих десет минута. И у четвртој четвртини биле су боље за три коша тако да је коначан резултат 80:66.

Најефикасније у редовима побједника биле су Милаковић са 19, Даковић са 16, Кузмановић са 14 и Савић са 11 кошева, а код Београђанки Јелић са 30 кошева.

ЖКК "Леотар 03": Даковић 16, Б. Достинић, Чичковић, Савић 11, Кузмановић 14, Бердовић, С. Достинић, Дабић 4, Милаковић 19, Игњатић 4, Лаловић 9, Шапурић. Тренер: Милорад Надаждин.

ЖКК "Раднички": Тинтор 8, Станковић, Јелић 30, Вујашевић 4, Вуловић 2, Митрић, Стојановић 9, Пештарац 10, Гутеша, Дубровина.

Другог дана турнира Требињке су се састале са домаћином ЖКК "Херцег Нови" и овај меч су добиле са 50:80 (13:13, 7:29, 16:10, 14:28). На овај начин Леотар 03 се реванширао противнику за пораз (87:69) на претходном турниру у Македонији.

Првих десет минута је била изједначена борба, а то показује и резултат 13:13. У другој четвртини Требињке су декласирале домаћина турнира јер су овај период добиле са 22 коша разлике 7:29. Тако се на полувријеме отишло са резултатом20:42.

Херцег Нови је трећу четвртину добио са шест кошева разлике, али је посљедњу изгубио са 14 кошева тако да је коначан резултат 50:80.

Код домаће екипе најефикаснија је била Спаић са 19 кошева, а код побједника Милаковић и Кузмановић су дале по 22 коша.

ЖКК "Херцег Нови": Радојчић, ДиаWара 1, Вујичић, Ђорђевић, Летић, Ракочевић 2, Шћекич, Спаић 19, Дабовић 17, Маринковић, Гатало, Разић 11.

ЖКК "Леотар 03": Даковић 14, Б.Достинић, Дабић 8, Савић, Кузмановић 22, С. Достинић 2, Бердовић 2, Милаковић 23, Игњатић 7, Лаловић, Сувајац. Тртенер: Милорад Надаждин.

Завршни турнир Опен балканске лиге одиграће се 19. априла у Београду. У полуфиналним мечевима плеј-офа играју ЖКК "Леотар 03"– ЖКК "Баскет Кам" и ЖКК "Раднички"– ЖКК "Херцег Нови".