U Herceg Novom je održan treći turnir Open Balkan lige na kojem je ŽKK "Leotar 03" izvojevao dvije pobjede. Drugo mjesto je pripalo domaćinu, ekipi ŽKK "Herceg Novi" jer su pobijedili ŽKK "Radnički" iz Beograda 73:54.

Na turniru se nije pojavio ŽKK "Basket Kam" iz Makedonske Kamenice.

Trebinjke su u prvoj utakmici pobijedili ŽKK "Radnički" iz Beograda 80:66 (15:13, 23:22, 22:14, 20:17). Prvu i drugu četvrtinu ekipa Milorada Nadaždina dobila je sa jednim odnosno dva koša razlike tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 38:35.

Trebinjke su u trećoj četvrtini dodale gas i riješile je u svoju korist 22:14 i sa plus 11 koševa ušle su u posljednjih deset minuta. I u četvrtoj četvrtini bile su bolje za tri koša tako da je konačan rezultat 80:66.

Najefikasnije u redovima pobjednika bile su Milaković sa 19, Daković sa 16, Kuzmanović sa 14 i Savić sa 11 koševa, a kod Beograđanki Jelić sa 30 koševa.

ŽKK "Leotar 03": Daković 16, B. Dostinić, Čičković, Savić 11, Kuzmanović 14, Berdović, S. Dostinić, Dabić 4, Milaković 19, Ignjatić 4, Lalović 9, Šapurić. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Radnički": Tintor 8, Stanković, Jelić 30, Vujašević 4, Vulović 2, Mitrić, Stojanović 9, Peštarac 10, Guteša, Dubrovina.

Drugog dana turnira Trebinjke su se sastale sa domaćinom ŽKK "Herceg Novi" i ovaj meč su dobile sa 50:80 (13:13, 7:29, 16:10, 14:28). Na ovaj način Leotar 03 se revanširao protivniku za poraz (87:69) na prethodnom turniru u Makedoniji.

Prvih deset minuta je bila izjednačena borba, a to pokazuje i rezultat 13:13. U drugoj četvrtini Trebinjke su deklasirale domaćina turnira jer su ovaj period dobile sa 22 koša razlike 7:29. Tako se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom20:42.

Herceg Novi je treću četvrtinu dobio sa šest koševa razlike, ali je posljednju izgubio sa 14 koševa tako da je konačan rezultat 50:80.

Kod domaće ekipe najefikasnija je bila Spaić sa 19 koševa, a kod pobjednika Milaković i Kuzmanović su dale po 22 koša.

ŽKK "Herceg Novi": Radojčić, DiaWara 1, Vujičić, Đorđević, Letić, Rakočević 2, Šćekič, Spaić 19, Dabović 17, Marinković, Gatalo, Razić 11.

ŽKK "Leotar 03": Daković 14, B.Dostinić, Dabić 8, Savić, Kuzmanović 22, S. Dostinić 2, Berdović 2, Milaković 23, Ignjatić 7, Lalović, Suvajac. Trtener: Milorad Nadaždin.

Završni turnir Open balkanske lige odigraće se 19. aprila u Beogradu. U polufinalnim mečevima plej-ofa igraju ŽKK "Leotar 03"– ŽKK "Basket Kam" i ŽKK "Radnički"– ŽKK "Herceg Novi".