U 16. kolu Premijer lige BiH u Zavidovićima je RK "Krivaja" izgubila od RK "Leotar" rezultatom 31:35 (15:18). Gosti su do pobjede došli zasluženo i ovo im je druga pobjeda u nastavku Premijer lige.

Do ove utakmice obje ekipe imale su po 14 bodova, uz šest pobjeda, dva remija i pet izgubljenih utakmica, a ovom pobjedom Trebinjci su došli do 16 bodova i petog mjesta na tabeli.

Poveli su gosti 0:1 golom Stankovića, a u trećem minutu bilo je 2:2. Leotar je non-stop u vođstvu, a domaćin izjednačuje rezultat sve do 5:5, kada domaćin daje dva gola i u 12. minutu ima plus dva 7:5.

Domaćin održava prednost sve do 24. minuta kada ekipa iz Trebinja ponovo dolazi u prednost 12:13, a na odmor se odlazi sa tri gola prednosti 15:18.

U 34. minutu golom Kukića Trebinjci su ponovo na plus tri 16:19, a u 43. minutu je 22:24, a golom Stankovića iz sedmerca u 48. minutu bilo je 24:27.

Golom Šukića Leo ide i na plus šest 25:31, a golman Knežević brani sedmerac. Dobro igrom Leotar dolazi i do plus osam 25:33 u 56. minutu i tada se već nazirao pobjednik.

Do kraja utakmice domaćin je uspio samo da smanji rezultat na 31:35.

Najefikasniji kod domaćina bio je Amitović sa 10 golova, a kod pobjednika istakao se odlični golman Knežević sa 13 odbrana, a Stanković je dao 9, a Šukić 6 golova.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Gračanici gdje ih dočekuje istoimeni rukometni klub koji se nalazi na drugom mjestu.

Sportska dvorana “Zavidovići”, 700 gledalaca. Isključenja: 4x2 (Krivaja), a 4x2 (Leotar). Sedmerci. Krivaja 1 (4), a Leotar 4 (3).

RK "Krivaja": Amitović 10, Klis, Hamurović, Demirović, Mehić 4, Husanović, 1 Keserović, Mujanović, Previšić, Telalović 5, Halilović 1, Delić 4, Abdurahmanović 5, Avdić 1, Kovačević, Hadžihasić. Trener: Ivan Divković.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Stanković 9, Ratković 4, Parežanin 3, Kukić 5, Jovanović 4, Petrović, Terpić 1, Pavičić, Uljarević 3, Šukić 6, Turnić, Knežević. Trener: Dragiša Koraćević.