У 15. колу Премијер лиге у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је пибиједио "Борац" из Бањалуке резултатом 32:24 (15:12). Ово је шеста побједа Леотара, а четврти пораз Борца.

Требињци су у свим сегментима надиграли противника, а Јовановић и Шукић су показали да су адекватна појачања за требињског прволигаша.

Након ове побједе Леотар има 14 бодова и гол разлику 352:344.

Први гол у прољећном дијелу Премијер лиге за домаћина дао је нови играч Жељко Шукић, а након тога је и Кукић дао други гол за Леотар и на семафору је писало 2:0. Затим је било и плус три (5:2), а у 15. минуту било је 7:5.

У 20. минуту домаћин води са четири гола предности 12:8. На полувријеме се отишло са три гола вишка за домаћина 15:12.

У 37. минуту је плус пет за домаћина 20:15, а тренер Бањалучана Ирфан Смаилагић је затражио минут одмора. Ипак, домаћин повећава предност на плус шест 21:15. Голом Ратковића у 48. минуту Леотар долази до највеће предности до тада 26:19, а послије је било и 27:20, а новим голом Ратковића опет је плус седам 28:21.

Голом Парежанина Леотар води 31:23 у 58. минуту. Посљедњи минут са трибина се орило Леотар, Леотар, Лео, Лео... од стране навијача који су били задовољни игром својих љубимаца.

Печат на крајњи резултат дао је Владимир Станковић који је тридесет секунди до краја утакмице из седмерца дао гол и поставио коначан резултат 32:24.

Код домаћина је одличан био голмански пар Савовић и Кнежевић, а најефикаснији су били Станковић и Парежанин са по 7 голова, али сваки играч је дао свој допринос овој великој побједи.

Код гостију бољи од осталих су били Ђурђевић и Климаветс који су дали по 5 голова.

У наредном колу Требињци гостују у Завидовићима гдје их дочекује РК "Криваја".

РК "Леотар": Савовић, Вераја, М. Нинковић, Милојевић 1, Ратковић 5, Парежанин 7, Станковић 7, Кукић 3, Бердовић, Павичић, И. Петровић, Тепић 2, Јовановић 2, Шукић 5, Уљаревић, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

РК "Борац": Граховац, Ивановић, Стојановић, Ђурђевић 5, Муховић, Рађеновић 3, Н. Петровић 3, Бубић 3, Њежић, Залевскyи 2, Хаџић 2, Маливојевић 1, Сивка, Суботић, Кнезовић, Климаветс 5. Тренер: Ирфан Смаилагић.