У првој полуфиналној утакмици Купа БиХ у Сарајеву је КК "Леотар" поражен од КК "Широки" из Широког Бријега 65:72 (16:14, 18:19, 18:18, 14:22) и на тај начин Требињци нису успјели да уђу у финале.

Била је то изједначена утакмица у којој су се екипе смјењивале у вођству, а највишу предност побједник Купа Републике Српске имао је у петом минуту 12:5 и у 27. минуту 59:52, а Широки у 38. минуту 62:72.

Утакмица је одлучена у посљедње три минуте.

Требињци су одлично отворили меч јер је након 18 секунди игре Ђурасовић тројком довео своју екипу у вођство од 3:0, а након тога је Глоговац из слободних бацања повећао на 5:0. Прве кошеве екипа Широког даје у трећем минуту, а у петом минуту семафор је показивао резултат 12:5.

Ипак, гости су 14 секунди до краја прве четвртине изједначили на 14:14, а Шакотић у посљедњој секунди прве четвртине из слободних бацања поставља коначан резултат првих десет минута 16:14.

На почетку друге четвртине тројком Карамарка гости прелазе у вођство 16:17, а у 15. минуту Леотар има минимално вођство 25:24. Требињци у 17. минуту имају плус шест 30:24, али се на полувријеме одлази са минималном предношћу Леотара од 34:33.

У трећој четвртини Леотар одржава предност тако да је у 25. минуту 44:42. Леотар прави серију 5:0 у 27. минуту — 49:42, али се ипак у посљедњу четвртину ушло са минималним вођством 52:51.

У 33. минуту је 57:57, али тројком Нуталла гости воде 57:60. До краја утакмице Широки полако повећава предност која је 90 секунди до краја меча износила и плус 10 (највиша на утакмици) 62:72.

До краја утакмице Требињци су успјели само да смање разлику тако да је коначан резултат 66:73.

КК "Леотар": Ђурасовић 11, Милидраговић, Глоговац 17, Шакотић 15, Милановић 6, Гобовић, Аџић, Рикало 3, Марковић, Миловић 3, Крстајић 7, Бојанић . Тренер: Марко Ичелић.

КК "Широки": Нуталл 14, Чолак 3, Брала 3, Јукић 8, Јунаковић 24, Ј. Човић 11, Милетић, Галић, М. Човић 2, Карамарко 5. Тренер: Иван Велић.