U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa BiH u Sarajevu je KK "Leotar" poražen od KK "Široki" iz Širokog Brijega 65:72 (16:14, 18:19, 18:18, 14:22) i na taj način Trebinjci nisu uspjeli da uđu u finale.

Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a najvišu prednost pobjednik Kupa Republike Srpske imao je u petom minutu 12:5 i u 27. minutu 59:52, a Široki u 38. minutu 62:72.

Utakmica je odlučena u posljednje tri minute.

Trebinjci su odlično otvorili meč jer je nakon 18 sekundi igre Đurasović trojkom doveo svoju ekipu u vođstvo od 3:0, a nakon toga je Glogovac iz slobodnih bacanja povećao na 5:0. Prve koševe ekipa Širokog daje u trećem minutu, a u petom minutu semafor je pokazivao rezultat 12:5.

Ipak, gosti su 14 sekundi do kraja prve četvrtine izjednačili na 14:14, a Šakotić u posljednjoj sekundi prve četvrtine iz slobodnih bacanja postavlja konačan rezultat prvih deset minuta 16:14.

Na početku druge četvrtine trojkom Karamarka gosti prelaze u vođstvo 16:17, a u 15. minutu Leotar ima minimalno vođstvo 25:24. Trebinjci u 17. minutu imaju plus šest 30:24, ali se na poluvrijeme odlazi sa minimalnom prednošću Leotara od 34:33.

U trećoj četvrtini Leotar održava prednost tako da je u 25. minutu 44:42. Leotar pravi seriju 5:0 u 27. minutu — 49:42, ali se ipak u posljednju četvrtinu ušlo sa minimalnim vođstvom 52:51.

U 33. minutu je 57:57, ali trojkom Nutalla gosti vode 57:60. Do kraja utakmice Široki polako povećava prednost koja je 90 sekundi do kraja meča iznosila i plus 10 (najviša na utakmici) 62:72.

Do kraja utakmice Trebinjci su uspjeli samo da smanje razliku tako da je konačan rezultat 66:73.

KK "Leotar": Đurasović 11, Milidragović, Glogovac 17, Šakotić 15, Milanović 6, Gobović, Adžić, Rikalo 3, Marković, Milović 3, Krstajić 7, Bojanić . Trener: Marko Ičelić.

KK "Široki": Nutall 14, Čolak 3, Brala 3, Jukić 8, Junaković 24, J. Čović 11, Miletić, Galić, M. Čović 2, Karamarko 5. Trener: Ivan Velić.