У финалу Купа Републике Српске у кошарци КК „Леотар“ је побиједио КК „Борац“ из Бањалуке 79:70 (22:13, 19:20, 22:26, 16:11) и на тај начин Требињци су по трећи пут освојили титулу купа.

Шта рећи о утакмици која је побудила велико интересовање љубитеља кошарке на југу Херцеговине, гдје се у Спиртској дворани "Милош Мрдић" окупило око 1.100 гледалаца.

Домаћин је заслужено дошао до побједе у најбољој утакмици ове сезоне. Гости нису ниједном водили или изједначили резултат током меча, а Леотар је био и на плус 15 кошева, али се Борац увијек враћао и дисао у врат домаћину.

Међутим, екипа Марка Ичелића кад би дошла криза није дозвољавала гостима да дођу до преокрета, а велику улогу имали су и навијачи који су током цијеле утакмице навијали и бодрили своје љубимце, а ови су им узвратили борбеношћу и изгарањем на паркету.

Почео је Леотар фуриозно и након неколико минута игре било је 10:2, а у осмом минуту кошевима Шакотића било је и плус девет (18:9). Двоцифрена разлика била је у наредном (деветом) минуту 20:9, а тридесет секунди до краја било је и плус 12 (22:10).
Ипак, првих десет минута завршено је 22:13.

Током друге четвртине Леотар је повисио разлику на 13 кошева (33:20), а тројком Ђурасовића у 17. минуту на семафору је писало 36:21. До одласка на полувријеме гости праве серију 5:12 тако да се на паузу отишло са 41:33.

Гости полако смањују резултат и у 27. минуту је 52:50, али домаћин поново долази до плус осам 60:52. У посљедњих десет минута улази се са резултатом 63:59.

У 33. минуту је 68:59, а у 35. минуту 68:61. Након тога Шакотић са десет метара даје тројку за 73:64 и ту се већ видјело да је Леотар дошао до побједе и освајања Купа.

На крају утакмице семафор је показао коначан резултат 79:70 и почело је славље.

Најефикаснији у редовима домаћина био је Дејан Шакотић са 24 коша, а слиједили су га Миловић и Крстајић са по 15, а код гостију најефикаснији је био Вук Бошковић са 18 и Wест са 14 кошева.

Након меча тренер Марко Ичелић није крио емоције.

„Леотар ће увијек постојати. Узети трофеј у борби са АБА-лигашем је успјех, а то је екипа која има одличну форму и екипу. Заслужили смо побједу и свих 40. минута смо били у фокусу против екипе која је уз Широки најбоља“, рекао је Ичелић.

Најбољи играч утакмице Дејан Шакотић није имао ријечи да опише срећу и задовољство што је по други пут у својој каријери у дресу Леотара подигао пехар у Купу.

„Најбитније је да смо побиједили. Хвала и честитке свим играчима и тренерима и идемо даље“, јасан је Шакотић,

Градоначелник Требиња Мирко Ћурић је нагласио да је ово велико вече за Требиње.

„Ово је нешто за чиме се тежи годинама и то је нешто што треба да пренесемо на младе генерације. Када виде побједе и успјехе више ће се бавити спортом и зато једно велико хвала играчима, тренерима, управи и свима који су укључени у рад КК Леотар“, казао је Ћурић.

Током пауза гледаоце су забављали чланови Плесне групе „Инсанити“, а на утакмици је премијерно пуштена нова пјесма КК „Леотар“ коју је написао Бајро Плањанин.

Спортска дворана „Милош Мрдић“, 1.100 гледалаца. Судије: Г: Станојевић, Д. Папаз и Н. Домазет.

КК „Леотар“: Ђурасовић 9, Гобовић, Аџић , Марковић, Рикало 2, Милидраговић 7, Глоговац 3, Шакотић 24, Миловић 15, Крстајић 15, Милановић 2, Бојанић 2. Тренер: Марко Ичелић.

КК „Борац“: Атељевић, Драгојевић 3, Адамовић, Грубелић 9, Гаврић 2, Симић 8, Шешлија 9, Wест 14 , В. Бошковић 18, Делалић 7, С. Бошковић . Тренер: Зоран Кашћелан.