U finalu Kupa Republike Srpske u košarci KK „Leotar“ je pobijedio KK „Borac“ iz Banjaluke 79:70 (22:13, 19:20, 22:26, 16:11) i na taj način Trebinjci su po treći put osvojili titulu kupa.

Šta reći o utakmici koja je pobudila veliko interesovanje ljubitelja košarke na jugu Hercegovine, gdje se u Spirtskoj dvorani "Miloš Mrdić" okupilo oko 1.100 gledalaca.

Domaćin je zasluženo došao do pobjede u najboljoj utakmici ove sezone. Gosti nisu nijednom vodili ili izjednačili rezultat tokom meča, a Leotar je bio i na plus 15 koševa, ali se Borac uvijek vraćao i disao u vrat domaćinu.

Međutim, ekipa Marka Ičelića kad bi došla kriza nije dozvoljavala gostima da dođu do preokreta, a veliku ulogu imali su i navijači koji su tokom cijele utakmice navijali i bodrili svoje ljubimce, a ovi su im uzvratili borbenošću i izgaranjem na parketu.

Počeo je Leotar furiozno i nakon nekoliko minuta igre bilo je 10:2, a u osmom minutu koševima Šakotića bilo je i plus devet (18:9). Dvocifrena razlika bila je u narednom (devetom) minutu 20:9, a trideset sekundi do kraja bilo je i plus 12 (22:10).
Ipak, prvih deset minuta završeno je 22:13.

Tokom druge četvrtine Leotar je povisio razliku na 13 koševa (33:20), a trojkom Đurasovića u 17. minutu na semaforu je pisalo 36:21. Do odlaska na poluvrijeme gosti prave seriju 5:12 tako da se na pauzu otišlo sa 41:33.

Gosti polako smanjuju rezultat i u 27. minutu je 52:50, ali domaćin ponovo dolazi do plus osam 60:52. U posljednjih deset minuta ulazi se sa rezultatom 63:59.

U 33. minutu je 68:59, a u 35. minutu 68:61. Nakon toga Šakotić sa deset metara daje trojku za 73:64 i tu se već vidjelo da je Leotar došao do pobjede i osvajanja Kupa.

Na kraju utakmice semafor je pokazao konačan rezultat 79:70 i počelo je slavlje.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Dejan Šakotić sa 24 koša, a slijedili su ga Milović i Krstajić sa po 15, a kod gostiju najefikasniji je bio Vuk Bošković sa 18 i West sa 14 koševa.

Nakon meča trener Marko Ičelić nije krio emocije.

„Leotar će uvijek postojati. Uzeti trofej u borbi sa ABA-ligašem je uspjeh, a to je ekipa koja ima odličnu formu i ekipu. Zaslužili smo pobjedu i svih 40. minuta smo bili u fokusu protiv ekipe koja je uz Široki najbolja“, rekao je Ičelić.

Najbolji igrač utakmice Dejan Šakotić nije imao riječi da opiše sreću i zadovoljstvo što je po drugi put u svojoj karijeri u dresu Leotara podigao pehar u Kupu.

„Najbitnije je da smo pobijedili. Hvala i čestitke svim igračima i trenerima i idemo dalje“, jasan je Šakotić,

Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić je naglasio da je ovo veliko veče za Trebinje.

„Ovo je nešto za čime se teži godinama i to je nešto što treba da prenesemo na mlade generacije. Kada vide pobjede i uspjehe više će se baviti sportom i zato jedno veliko hvala igračima, trenerima, upravi i svima koji su uključeni u rad KK Leotar“, kazao je Ćurić.

Tokom pauza gledaoce su zabavljali članovi Plesne grupe „Insaniti“, a na utakmici je premijerno puštena nova pjesma KK „Leotar“ koju je napisao Bajro Planjanin.

Sportska dvorana „Miloš Mrdić“, 1.100 gledalaca. Sudije: G: Stanojević, D. Papaz i N. Domazet.

KK „Leotar“: Đurasović 9, Gobović, Adžić , Marković, Rikalo 2, Milidragović 7, Glogovac 3, Šakotić 24, Milović 15, Krstajić 15, Milanović 2, Bojanić 2. Trener: Marko Ičelić.

KK „Borac“: Ateljević, Dragojević 3, Adamović, Grubelić 9, Gavrić 2, Simić 8, Šešlija 9, West 14 , V. Bošković 18, Delalić 7, S. Bošković . Trener: Zoran Kašćelan.