У Градској спортској дворани у Метковићу је РК "Леотар" побиједио домаћина РК "Метковић" 29:24 (13:16). Требињци су побиједили екипу Метковића који играју у хрватској Премијер лиги, а Леотару је ово била генералка пред меч са бањалучким Борцем.

Повео је домаћин 1:0, у петом минуту било је 4:1, а у 20. минуту 11:9. Након тога гости изједначују на 11:11, па имамо 12:12 и 13:13 и до одласка на полувријеме домаћин прави мини серију 3:0 тако да је након 30. минута игре било 16:13.

Средином другог полувремена долази до изједначења и вођства гостију 19:21, али домаћин брзо долази до изједначења. Требињци праве мини серију 0:3 тако да је на семафору писало 21:24.

До краја утакмице екипа из Требиња не дозвољава изненађење тако да је главна провјера пред почетак Првенства БиХ успјела.

Код домаћина најефикаснији је био Башић са 6, а код гостију најефикаснији су били Тепић и Станковић по 5 голова.

РК "Метковић": Ромић, Бутиган, Безер 2, Цвитановић 2, Крешић 1, Чутура 3, Колина, Голужа, Мауловић 5, Мустапић, Д. Рагуж 4, Башић 6, Шпрље, Бутиган 1, Филиповић 1, Врнога.

РК "Леотар": Савовић, Кукић 3, Вераја, Јовановић 1, Шукић 4, Станковић 6, Павичић, Тепић 6, Парежанин 5, Ратковић 4, Уљаревић, Турнић, Петровић, Бердовић.