U Gradskoj sportskoj dvorani u Metkoviću je RK "Leotar" pobijedio domaćina RK "Metković" 29:24 (13:16). Trebinjci su pobijedili ekipu Metkovića koji igraju u hrvatskoj Premijer ligi, a Leotaru je ovo bila generalka pred meč sa banjalučkim Borcem.

Poveo je domaćin 1:0, u petom minutu bilo je 4:1, a u 20. minutu 11:9. Nakon toga gosti izjednačuju na 11:11, pa imamo 12:12 i 13:13 i do odlaska na poluvrijeme domaćin pravi mini seriju 3:0 tako da je nakon 30. minuta igre bilo 16:13.

Sredinom drugog poluvremena dolazi do izjednačenja i vođstva gostiju 19:21, ali domaćin brzo dolazi do izjednačenja. Trebinjci prave mini seriju 0:3 tako da je na semaforu pisalo 21:24.

Do kraja utakmice ekipa iz Trebinja ne dozvoljava iznenađenje tako da je glavna provjera pred početak Prvenstva BiH uspjela.

Kod domaćina najefikasniji je bio Bašić sa 6, a kod gostiju najefikasniji su bili Tepić i Stanković po 5 golova.

RK "Metković": Romić, Butigan, Bezer 2, Cvitanović 2, Krešić 1, Čutura 3, Kolina, Goluža, Maulović 5, Mustapić, D. Raguž 4, Bašić 6, Šprlje, Butigan 1, Filipović 1, Vrnoga.

RK "Leotar": Savović, Kukić 3, Veraja, Jovanović 1, Šukić 4, Stanković 6, Pavičić, Tepić 6, Parežanin 5, Ratković 4, Uljarević, Turnić, Petrović, Berdović.