У 13. колу Друге лиге Републике Српске у футсалу група југ у Спортској дворани "Милош Мрдић" КМФ "Академац" је побиједио КМФ "Танго 2" из Источног Сарајева 3:2 (2:2). Ово је 11 побједа Требињаца који се налазе на првом мјесту са 33 бода и гол разликом 52:28.

Гледаоци су уживали у једној лијепој, неизвјесној и тврдој утакмици у којој је било прилика за још голова са обје стране, а домаћин је промашио и три казнена ударца са десет метара.

Гости су два пута водили у првих 20. минута, домаћин је стизао резултат, а у другом полувремену су га преокренули и дошли у вођство.

Повели су гости у 8. минуту преко Јасмина Лигате. Два минута касније П. Шешељ је упутио одличан ударац, али голман гостију је био на мјесту и зауставио је лопту.

У 13. минуту млађи Шешељ је изједначио на 1:1, а минут касније након убачене лопте са лијеве стране најбоље се снашао Панџа за 1:2.

П. Шешељ је у 15. минуту након шестог акумулираног прекршаја извео казнени ударац са 10 метара, али је погодио стативу као и минут касније Јањош. Ипак, домаћин долази до изједначења у 17. минуту када О. Шешељ "вара" двојицу играча у казненом простору гостију и на семафору је писало 2:2.

Други казнени ударац након прекршаја Требињци су извели у 19. минуту, али шут О. Шешеља је одбранио Трифковић.

Резултатом 2:2 отишло се на полувријеме.

Домаћин је имао шансу у 29. минуту преко Беловића, али он са четири метра шутира високо повише гола.

Капитен Зечевић у 31. минуту доводи своју екипу у вођство. Са десетак метара из слободног ударца упутио је оштар ударац, лопта се одбила од живи зид поново до њега, а он опет снажно удара лопту која се нашла у мрежи гостију.

Нико није очекивао да ће то бити и коначан резултат утакмице.

Домаћин је промашио и трећи казнени ударац у 32. минуту након шестог акумулираног прекршаја јер је Чечурев ударац отишао поред гола.

До краја утакмице гости су покушавали да стигну до изједначења, али се домаћин одбранио.

У наредном колу игра се дерби кола, а можда и првенства јер Требињци гостују другопласираној екипи КМФ "Калиновик".

Спортска дворана "Милош Мрдић", 100 гледалаца. Први судија. Душан Берак, други судија: Страхиња Вуковић (оба Требиње).
Делегат: Марко Новаковић (Билећа). Жути картони: Зечевић (Академац), Трифковић, Лигата и Шеховац (Танго 2).

КМФ "Академац": Степановић, Беловић, П. Шешељ, Милошевић, Зечевић, Миладиновић, Јањош, Мандић, О. Аћимовић, О. Шешељ, Милојевић, А. Лојовић, Чечур.

КМФ "Танго 2": Трифковић, Кењић, Бабић, Лигата, Пурковић, Хонић, Салчин, Вучинић, Панџа, Шеховац, Линдов.