У 17. колу Првенства БиХ у Сарајеву је КК "Босна" побиједила КК "Леотар" 104:86 (33:19, 18:22, 23:18, 30:27). Након овог кола Требињци имају осам побједа и девет пораза, а Сарајлије четрнаест побједа.

Босна је и вечерас надиграла Леотар као и у првој утакмици у новембру у Требињу. Домаћин је био бољи у готово свим сегментима игре — скоковима 38 према 30, асистенцијама 30 према 11, за два поена 75 одсто напрема 52.

Повео је домаћин 2:0 и до краја утакмице није било ниједног изједначења. У петом минуту било је плус десет 18:8, а након десет минута и плус 14 — 33:19.

Тројком Милановића у 15. минуту смањена је разлика на три коша 39:36, али се на полувријеме одлази са десет кошева разлике 51:41.

Током треће четвртине разлика се повећала тако да је 38 секунди прије краја треће четвртине на семафору писало 74:56, али се у посљедњих десет минута ушло са 74:59.

Босна је у четвртом периоду имала и највеће вођство плус 22 коша (100:78 и 102:80), али ипак крајњи резултат је био 104:86.

Код побједника Донтаy је имао дабл-дабл учинак од 12 кошева и 10 асистенција, а најефикаснији су били Илић са 27 и Хаџифејзовић са 20 кошева, а код Леотара Крстајић је дао 20, а Миловић 17 кошева.

Треба истаћи Марковића који је добио повјерење тренера након дужег времена са шест кошева.

У наредном колу у Требиње долази КК "Слобода" из Тузле.

КК "Босна": Илић 27, Ћуревац 5, Донтаy 12, Зубац 18, Хаџифејзовић 20, Јовановић 6, Божовић 8, Пашалић 4, Масић, Верлашевић, Џафић 4, Лyнцх. Тренер: Александар Дамјановић.

КК "Леотар": Ђурасовић 5, Милидраговић 4, Шакотић 7, Крстајић 20, Бојанић 8, Аџић 7, Марковић 6, Вучинић, Миловић 17, Милановић 12. Тренер: Марко Ичелић.