U 17. kolu Prvenstva BiH u Sarajevu je KK "Bosna" pobijedila KK "Leotar" 104:86 (33:19, 18:22, 23:18, 30:27). Nakon ovog kola Trebinjci imaju osam pobjeda i devet poraza, a Sarajlije četrnaest pobjeda.

Bosna je i večeras nadigrala Leotar kao i u prvoj utakmici u novembru u Trebinju. Domaćin je bio bolji u gotovo svim segmentima igre — skokovima 38 prema 30, asistencijama 30 prema 11, za dva poena 75 odsto naprema 52.

Poveo je domaćin 2:0 i do kraja utakmice nije bilo nijednog izjednačenja. U petom minutu bilo je plus deset 18:8, a nakon deset minuta i plus 14 — 33:19.

Trojkom Milanovića u 15. minutu smanjena je razlika na tri koša 39:36, ali se na poluvrijeme odlazi sa deset koševa razlike 51:41.

Tokom treće četvrtine razlika se povećala tako da je 38 sekundi prije kraja treće četvrtine na semaforu pisalo 74:56, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 74:59.

Bosna je u četvrtom periodu imala i najveće vođstvo plus 22 koša (100:78 i 102:80), ali ipak krajnji rezultat je bio 104:86.

Kod pobjednika Dontay je imao dabl-dabl učinak od 12 koševa i 10 asistencija, a najefikasniji su bili Ilić sa 27 i Hadžifejzović sa 20 koševa, a kod Leotara Krstajić je dao 20, a Milović 17 koševa.

Treba istaći Markovića koji je dobio povjerenje trenera nakon dužeg vremena sa šest koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Sloboda" iz Tuzle.

KK "Bosna": Ilić 27, Ćurevac 5, Dontay 12, Zubac 18, Hadžifejzović 20, Jovanović 6, Božović 8, Pašalić 4, Masić, Verlašević, Džafić 4, Lynch. Trener: Aleksandar Damjanović.

KK "Leotar": Đurasović 5, Milidragović 4, Šakotić 7, Krstajić 20, Bojanić 8, Adžić 7, Marković 6, Vučinić, Milović 17, Milanović 12. Trener: Marko Ičelić.