У другој пријатељској утакмици пред почетак прољећног дијела Прве лиге Републике Српске ФК "Леотар" је славио против ФК "Вележ" из Невесиња 4:0 (1:0).

Током првог дијела утакмице између осмог (Леотар) и десетог (Вележ) на табели у првенству виђен је један гол и била је равноправна утакмица, али у другом дијелу након измјена видјела се велика разлика.

Невесињци, већином јуниори, нису могли да се супротставе Требињцима који су такође играли са млађим играчима и Вележу су неопходна појачања у колико мисле да сачувају прволигашки статус.

Након изједначене игре, у 28. минуту Миловићев шут отишао је преко гола. Требињци су повели са 1:0 у 36. минуту када је Леко добио дубоку лопту на десном крилу, преварио голмана Вукановића и неометан послао лопту у мрежу.

Резултатом 1:0 отишло се на паузу.

На почетку другог полувремена Перишић је одлично реаговао и спасио своју мрежу. Након тога доминација Требињаца јер се ређају шансе пред голом Зуровца.

Паранос центрира на главу Панџића преко гола, а у 70. минуту агилни Колак одузима лопту одбрани гостију и искоса са лијеве стране повећава вођство на 2:0.

Десет минута касније акција Глоговац, Паранос до Колака за 3:0. Голман гостију је у 85. минуту одлично реаговао након шута Ђудерије, али само минут касније након шута Панџића унио је лопту у гол за 4:0.

Минут прије краја утакмице Ђудеријин шут зауставља лијева статива, а на самом крају утакмице голман гостију одбранио је одличан Панџићев ударац.

Након утакмице тренер Олег Ћурић је истакао да се овим мечом завршава први дио припрема и играчи имају слободан дан.

"Добили смо оно што смо тражили од момака, да истрче и да се понашају у складу са оним чему тежимо. Плод односа на терену и залагања је оправдан резултатом. Идемо у другу фазу припрема гдје појачавамо темпо по свим питањим рада гдје нас очекују утакмице на 'Мимоза купу'. Тежимо да доведемо два нападача", рекао је Ћурић.

ФК "Леотар": Видаковић, Ђајић, Бабић, Милић. Миловић, Мијановић, Шушњар, Татар, Бегић, Паранос, Леко. Још су играли: Перишић, Капор, Ђудерија, Панџић, Глоговац, Спаић, Лакић, Милојевић.

ФК "Вележ": Вукановић, Абаза, Петковић, Реповић, Гутић, Секуловић, Г. Продановић, Анђеловић, Драшковић, С. Продановић, Микулић.