У 12. колу Друге лиге Републике Српске група југ КМФ "Гласинац" из Сокоца је на домаћем паркету изгубио од КМФ "Академац" 3:5 (2:0). Ово је десета побједа Требињаца и налазе се на првом мјесту са 30 бодова, а прате их КМФ "Калиновик" (са утакмицом мање) и КМФ "Захумље" са 25 бодова.

Домаћин је након првог полувремена водио са 2:0, а голове су дали Ђерић у 14. и Нинковић у 15. минуту.

Током других 20. минута виђен је прави преокрет у Спортској дворани "Соколац" јер су Требињци пистигли пет голова, а примили један.

У два минута — у 23. и 24. минуту головима Зечевића и П. Шешеља из казненог ударца са шест метара дошло је до изједначења резултата. У истом минуту Милошевић је довео своју екипу у вођство од 2:3.

П. Шешељ је својим другим голом повећао вођство у 35. минуту, а недуго након тога и Беловић је дао пети гол за Академац.

Коначан резултат 3:5 поставио је Вишњић у 38. минуту када је дао трећи гол за домаћина.

У наредном колу Академац је домаћин КМФ "Танго 2" из Источног Сарајева.

КМФ "Гласинац": Крунић, Милинковић, Ј. Вуковић, Немања Нинковић, Ђерић, Чортасн, Чолаковић, Вишњић, М. Вуковић, Рајић.

КМФ "Академац": Миладиновић, П. Шешељ, Беловић, Миулошевић, Зечевић, Медан, Јањош, О. Аћимовић, О. Шешељ, Степановић, Лојовић, Чечур.