U 12. kolu Druge lige Republike Srpske grupa jug KMF "Glasinac" iz Sokoca je na domaćem parketu izgubio od KMF "Akademac" 3:5 (2:0). Ovo je deseta pobjeda Trebinjaca i nalaze se na prvom mjestu sa 30 bodova, a prate ih KMF "Kalinovik" (sa utakmicom manje) i KMF "Zahumlje" sa 25 bodova.

Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio sa 2:0, a golove su dali Đerić u 14. i Ninković u 15. minutu.

Tokom drugih 20. minuta viđen je pravi preokret u Sportskoj dvorani "Sokolac" jer su Trebinjci pistigli pet golova, a primili jedan.

U dva minuta — u 23. i 24. minutu golovima Zečevića i P. Šešelja iz kaznenog udarca sa šest metara došlo je do izjednačenja rezultata. U istom minutu Milošević je doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:3.

P. Šešelj je svojim drugim golom povećao vođstvo u 35. minutu, a nedugo nakon toga i Belović je dao peti gol za Akademac.

Konačan rezultat 3:5 postavio je Višnjić u 38. minutu kada je dao treći gol za domaćina.

U narednom kolu Akademac je domaćin KMF "Tango 2" iz Istočnog Sarajeva.

KMF "Glasinac": Krunić, Milinković, J. Vuković, Nemanja Ninković, Đerić, Čortasn, Čolaković, Višnjić, M. Vuković, Rajić.

KMF "Akademac": Miladinović, P. Šešelj, Belović, Miulošević, Zečević, Medan, Janjoš, O. Aćimović, O. Šešelj, Stepanović, Lojović, Čečur.