У 16. колу Првенства БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" је побиједио КК "Орловик" из Жепча 90:89 (25:28, 26:17, 19:23, 20:21). Након ове побједе екипа Марка Ичелића има половичан скор од по осам побједа и пораза.

Ово је била још једна занимљива и неизвјесна утакмица током свих 40 минута, а на крају се радовао домаћин.

Повели су гости 0:3 тројком њиховог најбољег играча Емира Прелџића и ту предност су одржавали све до четвртрога минута када кошевима Шакотића са линије слободног бацања домаћин прелази у вођство 11:9. Међутим, гости опет преокрећу резултат и у шестом минуту имају плус седам 16:23. До краја прве четвртине домаћин смањује разлику тако да је првих десет минута завршило 25:28.

Гости у 12. минуту имају опет плус седам 25:32, а у 15. минуту на семафору је писало 36:41. Тројком Немање Милидраговића у 18. минуту Леотар прелази у вођство 45:43 и не испушта га до полувремена јер се на паузу отишло са резултатом 51:45.

Домаћа екипа је у трећој четвртини у 23. минуту имала и плус седам 55:48, али гости праве серију 0:8 и у 25. минуту воде 55:56. До краја ове четвртине екипе су се наизмјенично мијењају у вођство, али Леотар ипак са два коша предности 70:68 улази у посљедњих десет минута.

Домаћин у четвртој четвртини у 34. минуту има и плус 13 (85:72) и умјесто да се смири игра — од готовог умало направише вересију. Побиједили су са пола коша разлике, а гости су дали тројку (Едо Прелџић), али након истека времена тако да је коначан резултат 90:89.

Код Леотара најефикаснији су били Шакотић са 18, Глоговац и Крстајић са 15, Рикало 13 и Ђурасовић 12 кошева, али велику партију пружио је Милидраговић који је уз 5 кошева играо одлично у одбрани и имао 8 скокова, а код гостију најефикаснији су били Ризвић са 19 и Емир Прелџић са 18 кошева.

У наредном колу Требињци гостују у Сарајеву гдје их дочекује КК "Босна".

КК "Леотар": Аџић 3, Рикало 13, Глоговац 15, Шакотић 18, Милановић 5, Ђурасовић 12, Марковић, Милидраговић 5, Вучинић, Миловић 6, Крстајић 15, Бојанић. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Орловик": А.Х. Делић 9, Едо Прелџић 9, Подојак 16, Мехић 15, Емир Прелџић 18, Един Прелџић, Абас Делић, Чаушевић, Цвитановић, Ризвић 19, Цуцовић, Бајрић 3. Тренер: Сенад Прелџић.