U 16. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je pobijedio KK "Orlovik" iz Žepča 90:89 (25:28, 26:17, 19:23, 20:21). Nakon ove pobjede ekipa Marka Ičelića ima polovičan skor od po osam pobjeda i poraza.

Ovo je bila još jedna zanimljiva i neizvjesna utakmica tokom svih 40 minuta, a na kraju se radovao domaćin.

Poveli su gosti 0:3 trojkom njihovog najboljeg igrača Emira Preldžića i tu prednost su održavali sve do četvrtroga minuta kada koševima Šakotića sa linije slobodnog bacanja domaćin prelazi u vođstvo 11:9. Međutim, gosti opet preokreću rezultat i u šestom minutu imaju plus sedam 16:23. Do kraja prve četvrtine domaćin smanjuje razliku tako da je prvih deset minuta završilo 25:28.

Gosti u 12. minutu imaju opet plus sedam 25:32, a u 15. minutu na semaforu je pisalo 36:41. Trojkom Nemanje Milidragovića u 18. minutu Leotar prelazi u vođstvo 45:43 i ne ispušta ga do poluvremena jer se na pauzu otišlo sa rezultatom 51:45.

Domaća ekipa je u trećoj četvrtini u 23. minutu imala i plus sedam 55:48, ali gosti prave seriju 0:8 i u 25. minutu vode 55:56. Do kraja ove četvrtine ekipe su se naizmjenično mijenjaju u vođstvo, ali Leotar ipak sa dva koša prednosti 70:68 ulazi u posljednjih deset minuta.

Domaćin u četvrtoj četvrtini u 34. minutu ima i plus 13 (85:72) i umjesto da se smiri igra — od gotovog umalo napraviše veresiju. Pobijedili su sa pola koša razlike, a gosti su dali trojku (Edo Preldžić), ali nakon isteka vremena tako da je konačan rezultat 90:89.

Kod Leotara najefikasniji su bili Šakotić sa 18, Glogovac i Krstajić sa 15, Rikalo 13 i Đurasović 12 koševa, ali veliku partiju pružio je Milidragović koji je uz 5 koševa igrao odlično u odbrani i imao 8 skokova, a kod gostiju najefikasniji su bili Rizvić sa 19 i Emir Preldžić sa 18 koševa.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Sarajevu gdje ih dočekuje KK "Bosna".

KK "Leotar": Adžić 3, Rikalo 13, Glogovac 15, Šakotić 18, Milanović 5, Đurasović 12, Marković, Milidragović 5, Vučinić, Milović 6, Krstajić 15, Bojanić. Trener: Marko Ičelić.

KK "Orlovik": A.H. Delić 9, Edo Preldžić 9, Podojak 16, Mehić 15, Emir Preldžić 18, Edin Preldžić, Abas Delić, Čaušević, Cvitanović, Rizvić 19, Cucović, Bajrić 3. Trener: Senad Preldžić.