Kk leotar .jpg

У 15. колу Првенства БИХ у Посушју је КК "Посушје" поражен од КК "Леотар" 67:87 (30:28, 10:16, 10:25, 17:18). Ово је седма побједа Требињаца и тренутно се налазе на шестом мјесту.

Домаћин је прву четвртину одлично одиграо и овај период добио са два коша разлике. За десет минута дао је 30 кошева, а у преосталих пола сата утакмице дао је свега 37 кошева.

Других десет минута Требињци су добили са шест кошева разлике тако да се на полувријеме отишло са предношћу гостију од 40:44.

Трећа четвртина је одлучила побједника, јер је Леотар одиграо одлично и овај период добио са 15 кошева разлике (10:25) тако да се у посљедњих десет минута ушло са резултатом 50:69.

Екипа Марка Ичелића је у посљедњој четвртини одржавала предност тако да је коначан резултат плус 20 — 67:87 и тако су Требињци дошли до заслужене и важне побједе.

У наредном колу у Требиње долази КК "Орловик" из Жепче.

КК "Посушје": Јосип Рамљак 3, Раyсхаwн 21, Зовко 7, Цамероон 20, Миличевић 15, Блиско 1, Јукић, Јаков Рамљак, Протрка, Ковач, Дерек. Тренер: Данијел Резо.

КК "Леотар": Аџић 3, Рикало 10, Глоговац 10, Шакотић 4, Милановић 11, Ђурасовић 11, Марковић 3, Милидраговић 15, Миловић 10, Крстајић 6, Бојанић 4. Тренер: Марко Ичелић.