У 14. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" поражен од КК "Славија" из Источног Сарајева 69:76 (15:16, 18:19, 16:20, 20:21). Након овог кола Леотар и Славија имају по шест побједа и девет пораза, а Требињцима је ово четврти пораз код куће.

Славија је заслужено дошла до побједе и на тај начин се реванширала за пораз у трећем колу од Леотара.

Повели су гости 0:6, а домаћин је дао свој први кош преко Шакотића са линије слободних бацања. У петом минуту Славија је имала плус три 5:8, а на крају првих десет минута гости су завршили са кошем предности 15:16.

Прве кошеве у другој четвртини дао је нови играч у редовима Леотара Стефана Крстајић за вођство Требињаца 17:16, а у 15. минуту домаћин је имао два коша вишка 28:26. Ипак, до краја ове четвртине гости преокрећу резултат тако да се на полувријеме одлази са два коша предности за Славију 33:35.

Славија у 23. минуту има и плус девет 33:42, а у 27. минуту и плус десет 42:52. Ипак, у посљедњу четвртину се ушло са резултатом 49:55.

У четвртој четвртини у 35. минуту тројком Рикала Леотар након дужег времена долази у вођство 64:62. Тројком Марана гости три минута прије краја имају предност од 66:69 и до краја утакмице не дозвољавају Леотару да их изненади.

На семафору је након 40. минута писало 69:76.

Шта рећи о Леотару којио је имао шут за три коша 4/22, а гости 8/20, а домаћин је имао 24 (8/16) скока, а гости 43 (16/27).

Код домаћина најефикаснији је био Глоговац са 16 кошева, а код гостију Бах је имао дабл-дабл учинак од 14 кошева и 10 скокова.

У наредном колу Требињци гостују у Посушју гдје га дочекује истоимени кошаркашки клуб.

КК "Леотар": Милидраговић 2, Глоговац 16, Шакотић 7, Миловић 10, Милановић 4, Гобовић 4, Аџић 3, Марковић, Рикало 7, Вучинић, Крстајић 7, Бојанић 9. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Славија": Маран 12, Илић 15, Његовановић 3, Дамјановић 7, Јовановић 15, Елез 10, Трунић , Танкслеy, Давис, Пејичић, Бах 14, Крунић. Тренер: Радојица Петрић.