U 14. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" poražen od KK "Slavija" iz Istočnog Sarajeva 69:76 (15:16, 18:19, 16:20, 20:21). Nakon ovog kola Leotar i Slavija imaju po šest pobjeda i devet poraza, a Trebinjcima je ovo četvrti poraz kod kuće.

Slavija je zasluženo došla do pobjede i na taj način se revanširala za poraz u trećem kolu od Leotara.

Poveli su gosti 0:6, a domaćin je dao svoj prvi koš preko Šakotića sa linije slobodnih bacanja. U petom minutu Slavija je imala plus tri 5:8, a na kraju prvih deset minuta gosti su završili sa košem prednosti 15:16.

Prve koševe u drugoj četvrtini dao je novi igrač u redovima Leotara Stefana Krstajić za vođstvo Trebinjaca 17:16, a u 15. minutu domaćin je imao dva koša viška 28:26. Ipak, do kraja ove četvrtine gosti preokreću rezultat tako da se na poluvrijeme odlazi sa dva koša prednosti za Slaviju 33:35.

Slavija u 23. minutu ima i plus devet 33:42, a u 27. minutu i plus deset 42:52. Ipak, u posljednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 49:55.

U četvrtoj četvrtini u 35. minutu trojkom Rikala Leotar nakon dužeg vremena dolazi u vođstvo 64:62. Trojkom Marana gosti tri minuta prije kraja imaju prednost od 66:69 i do kraja utakmice ne dozvoljavaju Leotaru da ih iznenadi.

Na semaforu je nakon 40. minuta pisalo 69:76.

Šta reći o Leotaru kojio je imao šut za tri koša 4/22, a gosti 8/20, a domaćin je imao 24 (8/16) skoka, a gosti 43 (16/27).

Kod domaćina najefikasniji je bio Glogovac sa 16 koševa, a kod gostiju Bah je imao dabl-dabl učinak od 14 koševa i 10 skokova.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Posušju gdje ga dočekuje istoimeni košarkaški klub.

KK "Leotar": Milidragović 2, Glogovac 16, Šakotić 7, Milović 10, Milanović 4, Gobović 4, Adžić 3, Marković, Rikalo 7, Vučinić, Krstajić 7, Bojanić 9. Trener: Marko Ičelić.

KK "Slavija": Maran 12, Ilić 15, Njegovanović 3, Damjanović 7, Jovanović 15, Elez 10, Trunić , Tanksley, Davis, Pejičić, Bah 14, Krunić. Trener: Radojica Petrić.