У 12. колу Првенства БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" је након продужетка побиједио КК "Промо" из Доњег Вакуфа 110:98, а у регуларном дијелу било је 94:94 (20:24, 12:23, 32:13. 30:34), а продужетак (16:4).

Ово је шеста побједа Леотара који има исто толико пораза и налази се на шестом мјесту на табели.

Повео је домаћин кошевима Вука Бојанића и након три минута било је плус седам 11:4, а само минут касније било је и плус осам 15:7. Гости прелазе у вођство у осмом минуту кошевима Јосиповића 18:19 и до краја прве четвртине не испуштају вођство јер су овај период ријешили у своју корист 20:24.

Гости одмах на почетку друге четвртине праве серију 0:8 и долазе до плус 12 кошева 20:32, а у 15. минуту је и плус 14 (24:38), а на полувријеме се одлази са највећом разликом за госте - 32:47.

Током треће четвртине домаћин полако смањује велику предност гостију и у 27.минуту кошевима Шакотића долазе у предност од једног коша 57:56 и у посљедњих десет минута улазе са плус четири 64:60.

Гости на почетку четврте четвртине серијом од 0:8 долазе у вођство, али домаћи играчи опет преокрећу резултат у своју корист и поново воде све до три секунде прије краја утакмице када Киеффер из слободних бацања изједначује на 94:94.

Домаћин у преостале три секунде није искористио напад и одигран је продужетак у којем је Леотар играо далеко боље и тројкама Шакотића, Глоговца, Миловића добио ових пет минута резултатом 16:4 и дошао до заслужене побједе.

Најефикаснији у редовима побједника био је Шакотић са 36, а пратили су га Миловић са 25 и Глоговац са 24 коша (њих тројица су дали 85 кошева), а код гостију Киеффер је дао 28 кошева, а Алкић је имао дабл-дабл учинак од 13 кошева и толико скокова.

У наредном колу Требињци гостују у Широком Бријегу гдје их дочекује екипа КК "Широки".

КК "Леотар": Милидраговић 14, Глоговац 24, Шакотић 36, Миловић 25, Бојанић 8 , Гобовић 2, Аџић 1, Марковић, Вучинић, Вујић, Милановић. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Промо": Кошанин 9, Киеффер 28, Алкић 13, Давид 8, Мулаомеровић 6, Угарак, Василевски 3, Петојевић 6, Ковачевић 2, Јосиповић 23. Тренер: Слободан Нинић.