U 12. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je nakon produžetka pobijedio KK "Promo" iz Donjeg Vakufa 110:98, a u regularnom dijelu bilo je 94:94 (20:24, 12:23, 32:13. 30:34), a produžetak (16:4).

Ovo je šesta pobjeda Leotara koji ima isto toliko poraza i nalazi se na šestom mjestu na tabeli.

Poveo je domaćin koševima Vuka Bojanića i nakon tri minuta bilo je plus sedam 11:4, a samo minut kasnije bilo je i plus osam 15:7. Gosti prelaze u vođstvo u osmom minutu koševima Josipovića 18:19 i do kraja prve četvrtine ne ispuštaju vođstvo jer su ovaj period riješili u svoju korist 20:24.

Gosti odmah na početku druge četvrtine prave seriju 0:8 i dolaze do plus 12 koševa 20:32, a u 15. minutu je i plus 14 (24:38), a na poluvrijeme se odlazi sa najvećom razlikom za goste - 32:47.

Tokom treće četvrtine domaćin polako smanjuje veliku prednost gostiju i u 27.minutu koševima Šakotića dolaze u prednost od jednog koša 57:56 i u posljednjih deset minuta ulaze sa plus četiri 64:60.

Gosti na početku četvrte četvrtine serijom od 0:8 dolaze u vođstvo, ali domaći igrači opet preokreću rezultat u svoju korist i ponovo vode sve do tri sekunde prije kraja utakmice kada Kieffer iz slobodnih bacanja izjednačuje na 94:94.

Domaćin u preostale tri sekunde nije iskoristio napad i odigran je produžetak u kojem je Leotar igrao daleko bolje i trojkama Šakotića, Glogovca, Milovića dobio ovih pet minuta rezultatom 16:4 i došao do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Šakotić sa 36, a pratili su ga Milović sa 25 i Glogovac sa 24 koša (njih trojica su dali 85 koševa), a kod gostiju Kieffer je dao 28 koševa, a Alkić je imao dabl-dabl učinak od 13 koševa i toliko skokova.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Širokom Brijegu gdje ih dočekuje ekipa KK "Široki".

KK "Leotar": Milidragović 14, Glogovac 24, Šakotić 36, Milović 25, Bojanić 8 , Gobović 2, Adžić 1, Marković, Vučinić, Vujić, Milanović. Trener: Marko Ičelić.

KK "Promo": Košanin 9, Kieffer 28, Alkić 13, David 8, Mulaomerović 6, Ugarak, Vasilevski 3, Petojević 6, Kovačević 2, Josipović 23. Trener: Slobodan Ninić.