У 13. колу Премијер лиге БиХ у херцеговачком дербију, који је одигран у Невесињу, РК "Херцеговина" је био бољи од РК "Леотар" 32:31 (19:16). Ово је посљедње коло јесењег дијела првенства и Требињци се за сада налазе на шестом мјесту са 12 бодова уз пет побједа и пораза и два ремија уз гол разлику 320:320.

Повео је домаћин 2:0, а у петом минуту било је 5:3. Невесињци у десетом минуту имају плус четири 8:4 као и у 15. минуту 11:7. Леотар смањује у 25. минуту на 15:14 и Невесињци играју у нападу без голмана. Губе лопту и опет по ко зна који пут у овом првенству Требињци са свог деветерца преко цијелог терена шаљу лопту према празном голу. Али и овога пута као и до сада нису дали гол и то им се освећује до одласка на полувријеме јер је првих 30.л минута завршено 19:16.

Почетком другог плувремена је плус три 23:20, али у 43. минуту је 23:23. Након тога, гости прелазе у вођство 23:24, 24:25, а у 48. минуту имају и плус два 24:26. Ипак, домаћин изједначава резултат на 27:27 у 51. минуту да би гости опет у 55. минуту повели са 28:29.

Херцеговина у 58. минуту има плус два 31:29, а 30 секунди до краја утакмице Леотар преко Парежанина стиже до 31:31. Али након тога домаћин је имао напад и у посљедњим секундама Требињци остају без бодова јер је прецизан Драговић за 32:31.

У Премијер лиги је пауза до фебруара када се наставља прољећни дио првенства.

Сав приход од улазница и прилог од клуба и навијача дат је у хуманитарне сврхе Фондацији "Свети Вукашин".

Спортска дворана "Невесињка", 500 гледалаца. Судијски пар: Саша Бијељић и Мирослав Товиловић. Делегат: Миленко Турудић. Искључења: Херцеговина 6x2, а Леотар 8x2 (три искључења Ратковић у 54.минуту).

РК "Херцеговина": Ивановић 4, Шаренац, Драговић 1, Бабић 7, Шахиновић 6, Башић 7, Андрић 3, Божовић, Милачић, Зечевић 3, Летић, Вујадиновић, Вучић, Стајић, Катић, Чабрило 1. Тренер: Амар Чавчић.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Милојевић 6, Станковић 11, Ратковић 1, Парежанин 7, Кукић 3, Тодоров, Петровић, Мрваљевић, Павичић 2, Уљаревић 1, Анђушић, Кнежевић, Нинковић. Тренер: Драгиша Кораћевић.