U 13. kolu Premijer lige BiH u hercegovačkom derbiju, koji je odigran u Nevesinju, RK "Hercegovina" je bio bolji od RK "Leotar" 32:31 (19:16). Ovo je posljednje kolo jesenjeg dijela prvenstva i Trebinjci se za sada nalaze na šestom mjestu sa 12 bodova uz pet pobjeda i poraza i dva remija uz gol razliku 320:320.

Poveo je domaćin 2:0, a u petom minutu bilo je 5:3. Nevesinjci u desetom minutu imaju plus četiri 8:4 kao i u 15. minutu 11:7. Leotar smanjuje u 25. minutu na 15:14 i Nevesinjci igraju u napadu bez golmana. Gube loptu i opet po ko zna koji put u ovom prvenstvu Trebinjci sa svog deveterca preko cijelog terena šalju loptu prema praznom golu. Ali i ovoga puta kao i do sada nisu dali gol i to im se osvećuje do odlaska na poluvrijeme jer je prvih 30.l minuta završeno 19:16.

Početkom drugog pluvremena je plus tri 23:20, ali u 43. minutu je 23:23. Nakon toga, gosti prelaze u vođstvo 23:24, 24:25, a u 48. minutu imaju i plus dva 24:26. Ipak, domaćin izjednačava rezultat na 27:27 u 51. minutu da bi gosti opet u 55. minutu poveli sa 28:29.

Hercegovina u 58. minutu ima plus dva 31:29, a 30 sekundi do kraja utakmice Leotar preko Parežanina stiže do 31:31. Ali nakon toga domaćin je imao napad i u posljednjim sekundama Trebinjci ostaju bez bodova jer je precizan Dragović za 32:31.

U Premijer ligi je pauza do februara kada se nastavlja proljećni dio prvenstva.

Sav prihod od ulaznica i prilog od kluba i navijača dat je u humanitarne svrhe Fondaciji "Sveti Vukašin".

Sportska dvorana "Nevesinjka", 500 gledalaca. Sudijski par: Saša Bijeljić i Miroslav Tovilović. Delegat: Milenko Turudić. Isključenja: Hercegovina 6x2, a Leotar 8x2 (tri isključenja Ratković u 54.minutu).

RK "Hercegovina": Ivanović 4, Šarenac, Dragović 1, Babić 7, Šahinović 6, Bašić 7, Andrić 3, Božović, Milačić, Zečević 3, Letić, Vujadinović, Vučić, Stajić, Katić, Čabrilo 1. Trener: Amar Čavčić.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Milojević 6, Stanković 11, Ratković 1, Parežanin 7, Kukić 3, Todorov, Petrović, Mrvaljević, Pavičić 2, Uljarević 1, Anđušić, Knežević, Ninković. Trener: Dragiša Koraćević.