Akademac zahumlje2.JPG

У 10. колу Друге футсал лиге Републике Српске група југ КМФ "Академац" побиједио је ФК "Захумље" са 5:3 (1:0). Градски дерби је окупио око 500 гледалаца.

Током свих 40. минута виђена је велика борба, доста шутева, одбрана голмана, лијепих голова све оно што краси футсал.

У првих 20. минута, иако је било лијепих акција и прилика на обје стране (у 18. минуту Вујовићев ударац погодио је стативу), гледаоци су видјели само један гол, а дао га је Дејан Јањош тако да је Академац отишао на одмор са голом предности.

Током других 20. минута виђено је седам голова. Прво је екипа Захумља изједначила у 25. минуту, а само минут касније Зечевић је асистирао Милићу чији шут погађа мрежу Тубића за 2:1. У 27. минуту на асистенцију Цимирота, Милидраговић доводи своју екипу до изједначења 2:2.

Akademac zahumlje3.JPG

П. Шешељ мајсторски лобује Тубића у 28. минуту за 3:2, да би само два минута касније асистирао Милићу за 4:2. Након овог гола скоро десет минута екипа Захумља игра без голмана што им се осветило јер губе лопту, а П. Шешељ са своје половине шаље лопту у празну мрежу за 5:2 у 32. минуту. Само што се кренуло са центра Саво Андрић смањује на 5:3, а минут касније Срђан Андрић је спасио чист гол јер је блокирао Милићев шут који је ишао према празном голу.

До краја утакмице Зечевић није исклористио одличну шансу да повећа вођство, а у 39.минуту Вујовић није искористио прилику која му се указала да смањи резултат. Тако је ова утакмица завршена резултатом 5:3.

Након 10. кола двије требињске екипе су замијениле мјеста јер је Академац сада други са 21 бодом, са утакмицом и бодом мање од првопласираног Калиновика док је Захумље остало на 19 бодова.

Akademac zahumlje1.JPG

Након утакмице тренер КМФ "Академац" Горан Лојовић нагласио је да је задовољство што је други локални дерби завршен без икаквих инцидената.

"Мислим да је био добар футсал, али је могло бити и боље. Вјероватно је важност меча утицала на то. Похвалио бих младе играче са обје стране голмана Степановића, затим Милидраговића јер су се коначно појавили младићи који желе да играју футсал и да не гледамо дуги низ година једна те иста имена. Надам се да ће се још појавити младих играча, а екипи Захумља честитам као и мојим играчима и надам се да ће обје екипе ући у бараж", казао је Лојовић.

У нартедном колу Захумље је домаћин КМФ "Медицински факултет" из Фоче, а Академац гостује у Вишеграду гдје га дочекује истоимена екипа.

Спортска дворана "Милош Мрдић" 500 гледалаца. Први судија: Душан Берак (Требиње). Други судија: Страхиња Вуковић (Требиње). Делегат: Миљан Вукадиновић (Невесиње).

КМФ "Академац": Степановић, Аћимовић, Беловић, П. Шешељ, Зечевић, Миладиновић, Јањош, Мандић, Милић, О. Шешељ, Милојевић, А. Лојовић, Милошевић, Чечур.

КМФ "Захумље": Тубић, Бегенишић, Цимирот, Срђан Андрић, Вицо, Милидраговић, Саво Андрић, Нинковић, Вујовић, Бокић.