У 12. колу Премијер лиге БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" и РК "Вогошћа" из истоимене општине играли су неријешено 29:29 (12:14). Након овог кола Леотар је на шестом мјесту са 12 бодова (седам мање од првопласиране Грачанице), а Вогошћа је на 15 бодова.

Домаћин је повео са 1:0, а у осмом минуту имао је и 4:2 као и у 17. минуту 8:6. Након тога, гости преузимају иницијативу и и прелазе у вођство које је у 26. минуту било 10:12, а било је и плус три 11:14, али Димитријевић у посљедњим секундама даје гол за 12:14 и тим резултатом отишло се на полувријеме.

Током другог полуврмена домаћин је стално заостајао по два гола и у оном моменту када су се приближили на минус један увијек би брзоплето реаговали и гости су поново долазили на плус два.

Ипак, при резултату 26:28 у 54. минуту домаћин прави серију 3:0 и у 59. минуту долази у вођство 29:28. Тада су имали шансу да овјере побједу, али опет су у празно потрошили лопту гости изједначују и на крају су имали посљедњи напад који нису искористили тако да је остало 29:29.

Након утакмице тренер Драгиша Кораћевић је истакао да је ово била тврда утакмица.

"Ми смо на почетку били бољи, али од средине првог полувремена они су преокренули. У посљедњих осам минута био је егал и одлучивала је једна лопта. Ми смо имали напад за вођсто, а они за побједу а мислим да је то резултат реалан", рекао је Кораћевић.

У наредном колу је херцеговачки дерби јер Леотар гостује у Невесињу против РК "Херцеговине".

Спортска дворана "Милош Мрдић" 200 гледалаца. Судијски пар: Иво Бошњак и Јосип Марић (оба Мостар). Делегат: Горан Сушић (Чапљина). Искључења: Леотар 2x2, а Вогошћа 6x2 и директни црвени Јелачић. Седмерци: Леотар 5 (4), а Вогошћа 4 (3).

РК "Леотар": Савовић (4 одбране), Вераја, Нинковић, Милојевић 4,Станковић 4, Ратковић 5, Парежанин 4, Кукић 4, Бердовић, Тодоров, Мрваљевић 1, Тепић, Павичић 1, Уљаревић, Димитријевић 7, Кнежевић (8одбрана). Тренер: Драгиша Кораћевић.

РК "Вогошћа": Мутапчић, Кадрић, Ђапо 1, Џемиџић, Чордалија, Грујић 2, Трапара, Тахировић, Омбаша 10, Чабаравдић 3, Јелачић, Мемић 4, Бурић 5, Бараковић 4, Омановић. Тренер: Сенад Скопљак.