U 10. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" ŽKK "Leotar 03" je poražen od KK "Orlovi" 59:68 (10:27, 21: 18, 16:11, 12:12). Iako su "malene" dobile dvije, a izgubile jednu, a neriješeno je bila posljednja četvrtina, izgubile su meč.

Manjak od 17 koševa iz prvih deset minuta nisu uspjele da anuliraju. Trudile su se, ali... Ovo je četvrti poraz Leotara 03, a osma pobjeda ekipe iz Brčkog.

Povele su Trebinjke 4:0, a gošće izjednačile preko Padille u trećem minutu na 4:4. Nakon ovoga do kraja prve četvrtine domaća ekipa je dala 6, a gošće 23 tako da je prvih deset minuta završeno 10:27.

Tokom druge četvrtine ekipa Milorada Nadaždina pokušavala je da smanji razliku, ali dalje od minus 10 nije se moglo te se rezultatom 31:45 otišlo na poluvrijeme.

U 22. minutu bila je i najviša razlika 31:51 (minus 20 koševa ) razlike, ali su ovaj period Trebinjke dobile sa pet koševa razlike 16:11 i sa rezultatom 47:56 ušlo se u posljednju četvrtinu.

Leotar 03 je polako smanjivao rezultat i došao je u u 38. minutu na minus šest 58:64, ali se više nije moglo tako da je konačan rezultat 59:68. Za nešto više nedostajali su poeni kapitena S. Dostinić i Savić.

Najbolje u redovima poražene ekipe bile su Milaković sa dabl-dabl učinkom od 14 koševa i 11 skokova, Kuzmanović je uz 20 koševa imala i 8 skokova, a Lalović je dala 17 koševa i imala 9 skokova, dok je kod gošći Estefani imala dabl-dabl učinak po 11 koševa i skokova, a Padilla je dala 15 koševa uz 7 skokova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ŽKK "Jedinstvo" iz Tuzle.

ŽKK "Leotar 03": Daković,. Kuzmanović 20, S. Dostinić 2, Milaković 14, Ignjatić, B. Dostinić 2, Čičković, Savić 4, Ćolović, Lalović 17, Šapurić, Suvajac. Trener: Milorad Nadaždin.

KK "Orlovi": Bekić, Karišik 10, Lazarević, Estefani 11, Paddila 15, Dosić 8, Šarenac, Halilović 12, Đokić 12, Merdanović. Trener: Aleksandar Bližnjaković.