Nba.webp

Кошаркаши Денвер Нагетса побиједили су у гостима Атланта Хоксе са 129:122, у утакмици НБА лиге коју су обиљежили српски кошаркаши Никола Јокић и Богдан Богдановић.

Атланта је боље почела утакмицу и имала већ у првој четвртини 11 поена предности. Денвер се разиграо предвођен Јокићем, а помогао је и Џулијан Стоутер са 13 поена у другом кварталу. Брзо су Нагетси надокнадили двоцифрен заостатак, преузели вођство крајем првог полувремена и нису га испустио до краја утакмице.

Имао је Денвер и великих 20 поена више од противника у четвртој деоници, Атланта је успјела да приђе на 126:122 у посљедњем минуту, али нису Нагетси дозволили велики преокрет.

Денвер је побједом у Атланти прекинуо низ од три пораза, док су Хокси свој наставили јер им је ово већ четврти узастопни неуспјех.

Богдановић је одиграо утакмицу каријере у поразу његове Атланте. За 36 минута постигао је 40 кошева, уз 10 погођених тројки, и забиљежио три скока и три асистенција.

Затрпавао је некадашњи кошаркаш Партизана кош Денвера из свих позиција.

Богдановић је тако надмашио свој претходни рекорд још из 2020. године, када је у дресу Сакрамента постигао 35 поена. Такође, никада у НБА каријери није погодио више тројки на једној утакмици, а најближи је био када је Шарлоту 2021. убацио осам.

Репрезентативац Србије је први играч у историји Хокса који је постигао 40 поена уз 10 погођених тројки на једној утакмици. Прије Богдановића, само је Данило Галинари у дресу Атланте убацио двоцифрен број шутева за три поена.

Јокић је био близу трипл-дабл учинка, јер је за 36 минута на терену постигао 25 поена, уз осам скокова, девет асистенција и три украдене лопте.

Одличан у побједи Денвера био је Џамал Мареј са 29 поена (12-15), док је млади Џулијан Стротер убацио 22.

Денвер сада има скор 15 побједа и девет пораза, а Атланта девет побједа и 13 пораза.