У 9. колу Друге лиге Републике Српске група југ у Палама је КМФ "Јахорина" изгубила од КМФ "Академац" 3:4 (1:0). Ово је шеста побједа Требињаца и тренутно се налазе на другом мјесту са 18 бодова и једним бодом заостатка иза водећег КМФ "Калиновик":

Гледаоци у Спортско-пословном центру "Пеки" у првом полувремену видјели су само један гол, а у наставку утакмице шест.

Повео је домаћин у 13. минуту, а гол је дао Маљукан. Нико није очекивао да ће то бити и једини гол у првих двадесет минута.

У наставку је виђена голеада јер је између 31. и 40. минута пистигнуто седам голова. Прво је Огњен Аћимовић у 31. минуту изједначио на 1:1, а два минута његов имењак Шешељ довео је госте у вођство 1:2.

Требињци су у 35. минуту дали и трећи гол. Стријелац је био Аћимовић. Домаћин је смањио вођство у 36. минуту преко Ћоровића, а Трбо је у 40. минуту и изједначио на 3:3.

И када су се сви понадали да је то и коначан резултат Немања Чечур је дао гол у посљедњим секундама утакмице и тако својој екипи донио три драгоцјена бода.

У наредном колу у дербију Академац дочекује КМФ "Захумље".

СПЦ "Пеки", гледалаца: 200. Судије: Бојан Пејић (Соколац) и Мирослав Бјелица (Источно Сарајево). Трећи судија: Урош Југовић (Пале). Делегат: Горан Андрић (Источно Сарајево). Жути картони: Баричанин, Милетић и Ћоровић (Јахорина), а П. Шешељ (Академац).

КМФ "Јахорина": Баричанин, Ћоровић, Лукић, Кошарац, Трбо, Симић, Матовић, Чворо, Маљукан, Милетић, Паприца, Пандуревић, Тешановић, Лазаревић.

КМФ "Академац": Степановић, П. Шешељ, Беловић, О. Шешељ, Зечевић, Миладиновић, Аћимовић, Јањош, Милојевић, Лојовић, Милошевић, Чечур.