Kk leotar .jpg

У 10. колу Првенства БиХ у Бањалуци је КК "Борац" побиједио КК "Леотар" 71:59 (18:15, 16:18, 16:19, 21:7). Овом побједом домаћин је дошао до пете побједе, а Требињци имају по пет побједа и пораза.

Требињци су повели 0:1, а касније и 1:7, али домаћин изједначује и тројком Гаврића прелази у вођство 12:11 у осмом минуту. Предност држе до краја четвртине тако да је првих десет минута завршено са резултатом 18:15.

Током друге четвртине Борац је водио све до 18. минута када са два коша са линије слободних бацања изједначује Глоговац (30:30), а на полувријеме се отишло са минималном предношћу домаћина 34:33.

Одма на почетку треће четвртине гости воде са пола коша разлике 34:35, али домаћин прави серију 6:0 и долази до 40:35. Предност домаћин чува све до 28. минута када Бојанић погађа тројку и доводи своју екипу на плус два, а касније и Шакотић својим кошевима подиже на плус четири 48:52. Ипак, кошевима Плеасанта домаћин смањује на 50:52 и са тим резултатом ушло се у посљедњих десет минута.

На почетку посљедње четвртине тројком Делалића домаћин прелази у вођство 53:52, а у 36. минуту на семафору пише 61:53. До краја утакмице нерезонским шутевима и грешкама гости су допринијели да домаћин дође до побједе и сав свој труд током утакмице упропастили јер су у посљедњих десет минута дали само седам кошева, тако да је коначан резултат 71:59.

У наредном колу у Требиње долази КК "Спарс" из Сарајева.

КК "Борац": Драгојевић 6, Грубелић 9, Шешлија 10, Wест 9, Плеасант 7, Атељевић 7, Протић, Адамовић, Поповић, Гаврић 4, Бошковић 11, Делалић 8. Тренер: Зоран Кашћелан.

КК "Леотар": Ђурасовић 7, Глоговац 6, Шакотић 9, Миловић 13, Бојанић 12, Гобовић 2, Аџић, Марковић, Рикало 3, Милидраговић 5, Вучинић, Милановић 2. Тренер: Марко Ичелић.