Kk leotar .jpg

U 10. kolu Prvenstva BiH u Banjaluci je KK "Borac" pobijedio KK "Leotar" 71:59 (18:15, 16:18, 16:19, 21:7). Ovom pobjedom domaćin je došao do pete pobjede, a Trebinjci imaju po pet pobjeda i poraza.

Trebinjci su poveli 0:1, a kasnije i 1:7, ali domaćin izjednačuje i trojkom Gavrića prelazi u vođstvo 12:11 u osmom minutu. Prednost drže do kraja četvrtine tako da je prvih deset minuta završeno sa rezultatom 18:15.

Tokom druge četvrtine Borac je vodio sve do 18. minuta kada sa dva koša sa linije slobodnih bacanja izjednačuje Glogovac (30:30), a na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću domaćina 34:33.

Odma na početku treće četvrtine gosti vode sa pola koša razlike 34:35, ali domaćin pravi seriju 6:0 i dolazi do 40:35. Prednost domaćin čuva sve do 28. minuta kada Bojanić pogađa trojku i dovodi svoju ekipu na plus dva, a kasnije i Šakotić svojim koševima podiže na plus četiri 48:52. Ipak, koševima Pleasanta domaćin smanjuje na 50:52 i sa tim rezultatom ušlo se u posljednjih deset minuta.

Na početku posljednje četvrtine trojkom Delalića domaćin prelazi u vođstvo 53:52, a u 36. minutu na semaforu piše 61:53. Do kraja utakmice nerezonskim šutevima i greškama gosti su doprinijeli da domaćin dođe do pobjede i sav svoj trud tokom utakmice upropastili jer su u posljednjih deset minuta dali samo sedam koševa, tako da je konačan rezultat 71:59.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Spars" iz Sarajeva.

KK "Borac": Dragojević 6, Grubelić 9, Šešlija 10, West 9, Pleasant 7, Ateljević 7, Protić, Adamović, Popović, Gavrić 4, Bošković 11, Delalić 8. Trener: Zoran Kašćelan.

KK "Leotar": Đurasović 7, Glogovac 6, Šakotić 9, Milović 13, Bojanić 12, Gobović 2, Adžić, Marković, Rikalo 3, Milidragović 5, Vučinić, Milanović 2. Trener: Marko Ičelić.