У 7. колу Првенства БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" ЖКК "Леотар 03" поражен је од ЖКК "Орлови" из Бањалуке 60:95 (23:20, 9:27, 14:30, 14:18). Након овог пораза Требињке имају омјер од четири побједе и три пораза, а Бањалучанке су једина непоражена екипа.

Домаћа екипа је одиграла одлично током прве четвртине и након пет минута била је у предности 9:4, а након десет минута на семафору је писало 23:20.

Током друге четвртине за пет минута гошће су направиле серију 0:13 и дошле до члус десет 23:33 тако да је Леотар 03 своје прве поене дао тек у петом минуту друге четвртине.

До одласка на одмор домаћин даје седам, а гошће 14 кошева тако да се на полувријеме одлази са резултатом 32:47.

Трећу четвртину Орлови су добили са плус 18 (9:27) тако да су у посљедњих десет минута ушли са 46:77. Посљедњу четвртину екипа Милорада Надаждина губи са четири коша разлике 14:18 тако да је коначан резултат утакмице 60:95

Након утакмице тренер Леотара 03 Милорад Надаждин је нагласио да је екипа из Бањалуке много квалитетнија, а ова утакмица је показала на којим позицијама шкрипи у његовој екипи кад су у питању јачи противници.

"Притисак на лопту је у питању и ми ту не можемо да одговоримо. Имали смо разних пехова након шест везаних побједа, јер се десила повреда Достинић, па пауза од три седмице у првенству што нам није одговарало. након тога наишли смо на изузетно јаку екипу 'Јумпера' из Зенице, па Бановиће и Орлове. Ми смо свјесни свога нивоа, настављамо са радом., а наредног викенда чека нас Балканска лига у Македонији. Покушаћемо, што боље одиграти, а након тога у уторак играмо против 'Игмана'", рекао је Надаждин.

Најефикасније код Леотара 03 биле су и једине двоцифрене М. Даковић и Лаловић са по 13 кошева, а из екипе Орлови Лее је дала 24 коша.

У наредном колу Леотар 03 гостује ЖКК "Игман" у Источној Илиџи.

ЖКК "Леотар 03": М. Даковић 13, Кузмановић 8, Достинић 7, Милаковић 8, Лаловић 13, Сувајац 4, Бован, Савић, Чоловић, Надаждин, Игњатић 3, Шапурић 4. Тренер: Милорад Надаждин.

ЖКК "Орлови": Митровић 8, Зорић 12, Х. Предојевић 9, Шобот 19, Лее 24, Ј. Предојевић, Павловић 3, Гуска 8, Дамјановић 6, Вулић 6. Тренер: Весна Џувер.