U 7. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" ŽKK "Leotar 03" poražen je od ŽKK "Orlovi" iz Banjaluke 60:95 (23:20, 9:27, 14:30, 14:18). Nakon ovog poraza Trebinjke imaju omjer od četiri pobjede i tri poraza, a Banjalučanke su jedina neporažena ekipa.

Domaća ekipa je odigrala odlično tokom prve četvrtine i nakon pet minuta bila je u prednosti 9:4, a nakon deset minuta na semaforu je pisalo 23:20.

Tokom druge četvrtine za pet minuta gošće su napravile seriju 0:13 i došle do člus deset 23:33 tako da je Leotar 03 svoje prve poene dao tek u petom minutu druge četvrtine.

Do odlaska na odmor domaćin daje sedam, a gošće 14 koševa tako da se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 32:47.

Treću četvrtinu Orlovi su dobili sa plus 18 (9:27) tako da su u posljednjih deset minuta ušli sa 46:77. Posljednju četvrtinu ekipa Milorada Nadaždina gubi sa četiri koša razlike 14:18 tako da je konačan rezultat utakmice 60:95

Nakon utakmice trener Leotara 03 Milorad Nadaždin je naglasio da je ekipa iz Banjaluke mnogo kvalitetnija, a ova utakmica je pokazala na kojim pozicijama škripi u njegovoj ekipi kad su u pitanju jači protivnici.

"Pritisak na loptu je u pitanju i mi tu ne možemo da odgovorimo. Imali smo raznih pehova nakon šest vezanih pobjeda, jer se desila povreda Dostinić, pa pauza od tri sedmice u prvenstvu što nam nije odgovaralo. nakon toga naišli smo na izuzetno jaku ekipu 'Jumpera' iz Zenice, pa Banoviće i Orlove. Mi smo svjesni svoga nivoa, nastavljamo sa radom., a narednog vikenda čeka nas Balkanska liga u Makedoniji. Pokušaćemo, što bolje odigrati, a nakon toga u utorak igramo protiv 'Igmana'", rekao je Nadaždin.

Najefikasnije kod Leotara 03 bile su i jedine dvocifrene M. Daković i Lalović sa po 13 koševa, a iz ekipe Orlovi Lee je dala 24 koša.

U narednom kolu Leotar 03 gostuje ŽKK "Igman" u Istočnoj Ilidži.

ŽKK "Leotar 03": M. Daković 13, Kuzmanović 8, Dostinić 7, Milaković 8, Lalović 13, Suvajac 4, Bovan, Savić, Čolović, Nadaždin, Ignjatić 3, Šapurić 4. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Orlovi": Mitrović 8, Zorić 12, H. Predojević 9, Šobot 19, Lee 24, J. Predojević, Pavlović 3, Guska 8, Damjanović 6, Vulić 6. Trener: Vesna Džuver.