У реванш утакмици 3. кола ЕХФ Купа у Чешкој је је ХБЦ "Карвина" побиједио РК "Леотар" 28:21 (16:10), а будући да су и у првој утакмици у Требињу славили са 28:27 (13:14) пласирали су се у четврто коло.

Поразом у Чешкој Требињци су завршили свој први боравак у Европи гдје се нису обрукали, а из европских утакмица сваки играч је могао да извуче доста позитивних ствари и да унаприједи своју игру.

Одласком на реванш утакмицу без најбољег и најефикаснијег играча Владимира Станковића, а њему се придружио и Милојевић који су остали у Требињу, многи су их унапријед отписали, али су играчи дали свој максимум у овом тренутку и не требају за чим да жале.

Повео је домаћин преко Рузе, али голом Павичића у другом минуту било је 1:1. Домаћин у седмом минуту води 5:2, али головима Парежанина и Ратковића гости смању на гол заостатка.

Чешка екипа преко Патзела у 14. минуту има плус пет (9:4), а у 27. минуту Карвина има и плус седам 16:9. Голом Мрваљевића у посљедњим секундама првог полувремена Требињци смањују на 16:10 и са тим резултатом отишло се на паузу.

На почетку другог полувремена гости имају седам голова заостатка 19:12, 20:13, али голом Павичића Леотар у 50. минуту смањује на 24:19. Чешки представник је у 58. минуту имао и највећу разлику плус осам (27:19 и 28:20), али голом Димитријевића у посљедњим секундама смањен је резултат на 28:21.

Спортовни хала "Хазене Старс", 1.000 гледалаца. Судијски пар: Руслан Лосхак и Анатолиy Новиков (оба Украјина). Делегат: Игор Карлубик (Словачка). Седмерци: Карвина 2(1), а Леотар 1(1). Искључења: Карвина 3X2, а Леотар 1X2.

ХЦБ"Карвина": Патзел 7, Руза 4, Солак 3, Сирокy 3, Нантл 3, Живанов 2, Узек 2, Харабис 2, Плацек 1, Скалицкy 1, Прасивка, Фулнек, Птачник, Франц, Косталек (6 одбрана), Мокрос (2 одбране). Тренер: Годал Радек.

РК "Леотар": Парежанин 7, Ратковић 6, Димитријевић 3, Мрваљевић 2, Павичић 2, Тепић 1, Вераја, Нинковић, Кукић, Тодоров, Петровић, Уљаревић, Савовић, Кнежевић (9 одбрана). тренер: Драгиша Кораћевић.