U revanš utakmici 3. kola EHF Kupa u Češkoj je je HBC "Karvina" pobijedio RK "Leotar" 28:21 (16:10), a budući da su i u prvoj utakmici u Trebinju slavili sa 28:27 (13:14) plasirali su se u četvrto kolo.

Porazom u Češkoj Trebinjci su završili svoj prvi boravak u Evropi gdje se nisu obrukali, a iz evropskih utakmica svaki igrač je mogao da izvuče dosta pozitivnih stvari i da unaprijedi svoju igru.

Odlaskom na revanš utakmicu bez najboljeg i najefikasnijeg igrača Vladimira Stankovića, a njemu se pridružio i Milojević koji su ostali u Trebinju, mnogi su ih unaprijed otpisali, ali su igrači dali svoj maksimum u ovom trenutku i ne trebaju za čim da žale.

Poveo je domaćin preko Ruze, ali golom Pavičića u drugom minutu bilo je 1:1. Domaćin u sedmom minutu vodi 5:2, ali golovima Parežanina i Ratkovića gosti smanju na gol zaostatka.

Češka ekipa preko Patzela u 14. minutu ima plus pet (9:4), a u 27. minutu Karvina ima i plus sedam 16:9. Golom Mrvaljevića u posljednjim sekundama prvog poluvremena Trebinjci smanjuju na 16:10 i sa tim rezultatom otišlo se na pauzu.

Na početku drugog poluvremena gosti imaju sedam golova zaostatka 19:12, 20:13, ali golom Pavičića Leotar u 50. minutu smanjuje na 24:19. Češki predstavnik je u 58. minutu imao i najveću razliku plus osam (27:19 i 28:20), ali golom Dimitrijevića u posljednjim sekundama smanjen je rezultat na 28:21.

Sportovni hala "Hazene Stars", 1.000 gledalaca. Sudijski par: Ruslan Loshak i Anatoliy Novikov (oba Ukrajina). Delegat: Igor Karlubik (Slovačka). Sedmerci: Karvina 2(1), a Leotar 1(1). Isključenja: Karvina 3X2, a Leotar 1X2.

HCB"Karvina": Patzel 7, Ruza 4, Solak 3, Siroky 3, Nantl 3, Živanov 2, Uzek 2, Harabis 2, Placek 1, Skalicky 1, Prasivka, Fulnek, Ptačnik, Franc, Kostalek (6 odbrana), Mokros (2 odbrane). Trener: Godal Radek.

RK "Leotar": Parežanin 7, Ratković 6, Dimitrijević 3, Mrvaljević 2, Pavičić 2, Tepić 1, Veraja, Ninković, Kukić, Todorov, Petrović, Uljarević, Savović, Knežević (9 odbrana). trener: Dragiša Koraćević.