У 9. колу Премијер лиге БиХ у Тузли је РК "Слобода" побиједио РК "Леотар" 34:28 (17:13). Требињци остају на 9 бодова, уз четири побједе, један неријешени резултат и три пораза са гол разликом 205:204.

Повео је Леотар голом Павичића, а у 10. минуту је било плус један за домаћина 6:5, а у 22. минуту 12:10. Гости су у 26.минуту имали минус један 14:13, али до одласка на одмор домаћин прави мини серију 3:0 тако да је након првих 30 минута било 17:13.

Домаћин је у 38. минуту имао плус шест 22:16 као и у 42. минуту 25:19, а у 51. минуту 28:21. Тузлаци су у 56. минуту имали и плус 10 голова 32:22, али је коначан резултат био 34:28.

Треба истаћи да није играо најбољи играч Леотара Станковић као ни Милојевић.

Након Тузле Леотар продужује у Чешку гдје ће одиграти узвратну утакмицу 3. кола ЕХФ Купа против ХБЦ "Карвина" у Карвини.

У редовима побједника најефикаснији је био Павлак са 7 голова, а код Требињаца Парежанин је дао 8 голова.

У наредном колу у Требиње долази РК "Коњух" из Живиница.

СКПЦ "Мејдан", 200 гледалаца. Судијски пар: Аднан Мухтаревић (Живинице) и Липша Недим (Сарајево). Делегат: Звјездана Недић (Брчко). Искључења: Слобода 8X2, а Леотар 4X2.

РК "Слобода": Драгичевић 3, Јусуфовић, Сухоњић 5, Анђелић, Мишетић 5, З. Чајић, Лукић, Кнежевић 2, Р. Чајић 2, Булкјина 1, Павлак 7, Куртеш 4, Бабовић, Габриери 5, Јанковић, Скопљак. Тренер: Мирко Микић.

РК "Леотар": Савовић, Вераја 1, Нинковић, Ратковић, Парежанин 8, Кукић 1, Бердовић, Тодоров 2, Петровић, Мрваљевић, Тепић 2, Павичић 5, Уљаревић 1, Димитријевић 8, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.