U 9. kolu Premijer lige BiH u Tuzli je RK "Sloboda" pobijedio RK "Leotar" 34:28 (17:13). Trebinjci ostaju na 9 bodova, uz četiri pobjede, jedan neriješeni rezultat i tri poraza sa gol razlikom 205:204.

Poveo je Leotar golom Pavičića, a u 10. minutu je bilo plus jedan za domaćina 6:5, a u 22. minutu 12:10. Gosti su u 26.minutu imali minus jedan 14:13, ali do odlaska na odmor domaćin pravi mini seriju 3:0 tako da je nakon prvih 30 minuta bilo 17:13.

Domaćin je u 38. minutu imao plus šest 22:16 kao i u 42. minutu 25:19, a u 51. minutu 28:21. Tuzlaci su u 56. minutu imali i plus 10 golova 32:22, ali je konačan rezultat bio 34:28.

Treba istaći da nije igrao najbolji igrač Leotara Stanković kao ni Milojević.

Nakon Tuzle Leotar produžuje u Češku gdje će odigrati uzvratnu utakmicu 3. kola EHF Kupa protiv HBC "Karvina" u Karvini.

U redovima pobjednika najefikasniji je bio Pavlak sa 7 golova, a kod Trebinjaca Parežanin je dao 8 golova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Konjuh" iz Živinica.

SKPC "Mejdan", 200 gledalaca. Sudijski par: Adnan Muhtarević (Živinice) i Lipša Nedim (Sarajevo). Delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko). Isključenja: Sloboda 8X2, a Leotar 4X2.

RK "Sloboda": Dragičević 3, Jusufović, Suhonjić 5, Anđelić, Mišetić 5, Z. Čajić, Lukić, Knežević 2, R. Čajić 2, Bulkjina 1, Pavlak 7, Kurteš 4, Babović, Gabrieri 5, Janković, Skopljak. Trener: Mirko Mikić.

RK "Leotar": Savović, Veraja 1, Ninković, Ratković, Parežanin 8, Kukić 1, Berdović, Todorov 2, Petrović, Mrvaljević, Tepić 2, Pavičić 5, Uljarević 1, Dimitrijević 8, Knežević. Trener: Dragiša Koraćević.