У 8. колу Првенства БиХ у Мркоњић Граду је КК "Младост" након продужетака резултатом 78:79 (13:20, 21 18, 15:9, 18:21) у продужетку 10:11 изгубила од КК "Леотар".

Ово је Требињцима четврта побједа, а имају исто толико и пораза.

У почетку је водио домаћин, али тројком Глоговца гости прелазе у вођство 6:7, да би у петом минуту имали и плус шест 6:12. До краја ове четвртине домаћин је дао шест, а гости осам и првих десет минута је завршено 12:20.

На почетку друге четвртине било је и плус осам 14:22, али у наставку утакмице домаћин полако смањује разлику тако да у 15. минуту долази до изједначање 25:25, а у 18. минуту има и кош предности 31:30.

До одласка на одмор домаћин још два пута имао предност 33:32 и 35:33, али се на полувријеме отишло са три коша разлике за госте 35:38.

Током треће четвртине домаћин у 25. минуту прелази у вођство 41:40 и одржава га до краја ове четвртине тако да се у посљедњих десет минута ушло са 50:47.

У 30.минуту долази до изједначења, а након тога и вођства гостију 54:56 и 57:60 у 36. минуту да би 72 секунде до краја утакмице из два слободна бацања изједначио Рикало на 64:64. Бојанић је тројком 25 секунди до краја довео у вођство 64:67, а Рикало је погодио једно слободно бацање за 64:68.

Домаћин је кошевима Ћупа 13 секунди до истека времена смањио на 66:68, а пет секунди до краја Пауновићевим кошевима отишло се у продужетке.

На средини продужетка је 75:70, а Миловићевом тројком и Шакотићевим кошевима дошло је до изједначења. У посљедњих 15 секунди до истека продужетка права драма јер је Шакотић са линије слободних бацања био прецизан оба пута и то је плус три за госте 76:79.

У посљедњем нападу направљен је прекршај над Спагом при шуту за три поена (дискутабилан прекршај), а он је прва два слободна бацања погодио, а треће није тако да је Леотар дошао до заслужене побједе.

Најефикаснији код домаћина био је Спаго са 15 кошева, а код гостију Глоговац са 22 коша. У наредном колу у Требињу гостује КК "Приједор Спартак" из Приједора.

КК "Младост": Спаго 15, Хусеинспасић 9, Ћуп 8, Миловановић 8, Ђуровић 8, Алексић 12, Гогић, Д. Маркопвић, Поповић 8, Сивоњиц, Пауновић 10, Јовановић. Тренер: Горан Сладојевић.

КК "Леотар": Ђурасовић 11, Глоговац 22, Шакотић 11, Миловић 10, Бојанић 14, Гобовић, Аџић 5, М. Марковић, Рикало 6, Милидраговић, Вучинић, Милановић. Тренер: Марко Ичелић.