U 8. kolu Prvenstva BiH u Mrkonjić Gradu je KK "Mladost" nakon produžetaka rezultatom 78:79 (13:20, 21 18, 15:9, 18:21) u produžetku 10:11 izgubila od KK "Leotar".

Ovo je Trebinjcima četvrta pobjeda, a imaju isto toliko i poraza.

U početku je vodio domaćin, ali trojkom Glogovca gosti prelaze u vođstvo 6:7, da bi u petom minutu imali i plus šest 6:12. Do kraja ove četvrtine domaćin je dao šest, a gosti osam i prvih deset minuta je završeno 12:20.

Na početku druge četvrtine bilo je i plus osam 14:22, ali u nastavku utakmice domaćin polako smanjuje razliku tako da u 15. minutu dolazi do izjednačanje 25:25, a u 18. minutu ima i koš prednosti 31:30.

Do odlaska na odmor domaćin još dva puta imao prednost 33:32 i 35:33, ali se na poluvrijeme otišlo sa tri koša razlike za goste 35:38.

Tokom treće četvrtine domaćin u 25. minutu prelazi u vođstvo 41:40 i održava ga do kraja ove četvrtine tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa 50:47.

U 30.minutu dolazi do izjednačenja, a nakon toga i vođstva gostiju 54:56 i 57:60 u 36. minutu da bi 72 sekunde do kraja utakmice iz dva slobodna bacanja izjednačio Rikalo na 64:64. Bojanić je trojkom 25 sekundi do kraja doveo u vođstvo 64:67, a Rikalo je pogodio jedno slobodno bacanje za 64:68.

Domaćin je koševima Ćupa 13 sekundi do isteka vremena smanjio na 66:68, a pet sekundi do kraja Paunovićevim koševima otišlo se u produžetke.

Na sredini produžetka je 75:70, a Milovićevom trojkom i Šakotićevim koševima došlo je do izjednačenja. U posljednjih 15 sekundi do isteka produžetka prava drama jer je Šakotić sa linije slobodnih bacanja bio precizan oba puta i to je plus tri za goste 76:79.

U posljednjem napadu napravljen je prekršaj nad Spagom pri šutu za tri poena (diskutabilan prekršaj), a on je prva dva slobodna bacanja pogodio, a treće nije tako da je Leotar došao do zaslužene pobjede.

Najefikasniji kod domaćina bio je Spago sa 15 koševa, a kod gostiju Glogovac sa 22 koša. U narednom kolu u Trebinju gostuje KK "Prijedor Spartak" iz Prijedora.

KK "Mladost": Spago 15, Huseinspasić 9, Ćup 8, Milovanović 8, Đurović 8, Aleksić 12, Gogić, D. Markopvić, Popović 8, Sivonjic, Paunović 10, Jovanović. Trener: Goran Sladojević.

KK "Leotar": Đurasović 11, Glogovac 22, Šakotić 11, Milović 10, Bojanić 14, Gobović, Adžić 5, M. Marković, Rikalo 6, Milidragović, Vučinić, Milanović. Trener: Marko Ičelić.