У првој утакмици 3. кола ЕХФ Купа у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је поражен од ХЦБ "Карвина" из истоименог града из Чешке резултатом 27:28 (14:13).

Штета за домаћина јер је вечерас играо добро током цијеле утакмице, а гости су водили само у три наврата током 60. минута меча.

Треба истаћи да је Леотар од плус два отишао на минус три (17:20) у 42. минуту и опет дошао на плус три 26:23 чиме је показао карактер. Али, на крају због неколико прокоцканих зицера, гости су дошли до побједе.

Након Извиђача, Слоге, Грачанице и овај меч се играо на један посјед. Повели су гости преко репрезентативца Солака, а након тога са два гола Димитријевића у трећем минуту било је 2:1.

Домаћин је стално у предности од једног гола, а гости их сустижу. Међутим, након изједначења 6:6 са два гола Димитријевића који је вечерас, нарочито у првом полувремену, одиграо маестрално, домаћин долази до два гола предности 8:6 у 14. минуту, 10:8, па 11:9, 12:10 и у 29. минуту 14:12. Тада гости у посљедњим тренуцима преко Солака смањују и са минималном разликом одлази се на полувријеме 14;13.

Током другог полувремена виђено је више преокрета јер су након 15:13 и 16:14 у 34. минуту гости само минут касније изједначили и преко Патзела, након почетног вођства од 0:1), поново у вођство, а у 42. минуту имају и плус три 17:20.

Велики број гледалаца помислио је да је готово, али се домаћин полако приближавао гостима и са два гола Парежанина у 46. минуту долази до изједначења 21:21. Голом Станковића у 48. минуту Леотар поново долази у предност, а у 51. минуту имају и плус три 26:23.

Тепић је посљедњи гол за Леотар дао у 55. минуту за вођство од 27:25. До краја, Требињци нису дали ниједан гол, а гости три за коначан резултат 27:28.

Након утакмице помоћни тренер гостију Даниел Јарос је истакао да су имали проблема са голманима.

"Сматрам да ћемо у Карвини играти боље. Атмосфера је била изузетна. Видјели смо неколико видеа како игра Леотар тако да нас нису изненадили са својом игром", рекао је Јарос.

Тренер Леотара Драгиша Кораћевић је нагласио да су његови момци играли добро током свих 60 минута.

"Мислим да смо прво полувријеме скоро одиграли савршено. Једна лопта на празан гол, могли смо отићи на три, четири разлике. Међутим, ово је искусна екипа, то смо видјели у другом полувремену. На минус три смо након тајм-аута одлично реаговали и повели са три разлике. Кад смо имали игру у нападу и одбрани дошло је до искључења Тодорова на два минута и то је кључни тренутак. Гости су то искористили брзом серијом 2:0, а изгубили смо једну лопту на празан гол. На крају један разлике за њих, али ништа није готово јер још има 60 минута игре", јасан је Кораћевић.

Реванш утакмица се игра наредне суботе у Карвину.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 1.000 гледалаца. Судијски пар: Манеа Дору и Илиесцу Раду. Делегат: Радош Ракочевић. Искључења: Леотар 3X2, а ХЦБ Карвина 5X2. Седмерци: Леотар 7(5), а Карвина 4(2).

РК "Леотар": Савовић (2 одбране), Кнежевић (4 одбране), Димитријевић 7, Станковић 6, Ратковић 4, Парежанин 3, Милојевић 2, Тепић 2, Кукић 1, Павичић 1, Уљаревић 1, Вераја, Нинковић, Тодоров, Петровић, Мрваљевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

ХЦБ "Карвина": Солак 9, Патзел 6, Сирокy 5, Харабиш 3, Нантл 3, Узек 1, Птачник 1, Ружа, Прасивка, Плацек, Скалицкy, Мокрос (3 одбране), Косталек (3 одбране). Тренер: Радек Годал.